Анжела Стрижевська: суддя готова порушити Закон рветься у Верховний суд

0


У країні триває судова реформа, плодів якої очікує кожен свідомий громадянин. Першим результатом, який може підтвердити здатність чинної влади провести цю реформу або зведе її немає, стане новостворений Верховний Суд.

До створення цього найвищого в судовій системі органу приєдналися депутати всіх фракцій і груп, представники всіх гілок влади, вже відомі в країні громадські організації, руху, і спільними зусиллями був вироблений і закріплений у Законі порядок кваліфікаційного відбору в цей суд, пише ukrainianwall.

Вперше в історії не тільки нашої, але і багатьох європейських країн участь у формуванні суддівського корпусу Верховного Суду приймає такий орган, як Громадська рада доброчесності, висновки якого будуть впливати на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про результати конкурсного відбору.

Дуже активну позицію зайняли кілька громадських організацій і рухів, зокрема рух ЧЕСНО.

І поки громадськість активно таврує діючих суддів, вважаючи, що новий Верховний Суд повинен складатися не з нині працюючих представників цієї професії, поза увагою всіх залишається дуже цікава фігура, яка незабаром може стати суддею Верховного Суду –Анжела Стрижевська.

Можливо, тому, що займає посаду заступника Генерального прокурора пані Стрижевська не асоціюється з суддею, ця посада сама по собі викликає у багатьох прискіпливе ставлення.

Однак ця дама була суддею і працювала так «активно», що вже за перші п’ять років перебування на посаді судді стала героїнею численних скандалів, в результаті чого так і не змогла набрати необхідної кількості голосів під куполом Верховної Ради України, щоб зайняти посаду судді безстроково за чинною на той час процедури. Зате зараз, навіть не ставши обраного безстроково суддею, вона з легкістю зможе стати суддею Верховного Суду, якщо громадськості та членам ВККС не стануть відомі такі факти.

30 червня 2006 року суддя Печерського районного суду. Києва Анжела Стрижевська визнала незаконним порушення Генеральною прокуратурою України кримінальної справи за фактом незаконного знищення правоохоронними органами, в тому числі і працівниками Служби державної безпеки України, оперативно-розшукової справи щодо діяльності міжнародного кримінального авторитета Семена Могилевича. Подейкують, що двадцять томів цієї оперативно-розшукової справи були знищені за сорок хвилин. Здивування у посадових осіб Генеральної прокуратури України тоді також викликала оперативність розгляду справи суддею Стрижевської А. А., яка виявила надзвичайно високий професіоналізм: дуже швидко зробила глибокий аналіз нормативних актів Служби безпеки України, за одну годину двадцять хвилин перебування у нарадчій кімнаті «виготовила» тринадцять друкованих сторінок постанови про визнання незаконним порушення кримінальної справи.

Спроби притягнути суддю до відповідальності за цей випадок не були успішними. У липні 2006 року апеляційний суд міста Києва скасував постанову Генеральної прокуратури України про порушення кримінальної справи проти Стрижевської А. А., а 31 липня того ж 2006 року президент України Віктор Ющенко призначив Анжелу Стрижевську суддею апеляційного суду міста Києва в межах п’ятирічного строку, на який вона призначалася суддею Печерського райсуду столиці. Не такий вже частий випадок, швидше унікальний.

І тут починається робота вже більш досвідченою» судді Анжели Стрижевської.

Постановою старшого слідчого в особливо важливих справах СУ СБУ від 6 грудня 2006 року було порушено кримінальну справу за фактом вчинення невстановленими особами контрабанди агрохімікатів «Раундап» у великих розмірах за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 201 КК України (в редакції КК, діючої на той час).

Підставою для порушення кримінальної справи стало те, що 18 листопада 2006 року за адресою приватного підприємства «Сонус» (р. Одеса) в чотирьох контейнерах через митний контроль України в зоні діяльності Одеської митниці надійшла продукція хімічної промисловості китайського виробництва – агрохімікат «Рауднап» вагою 92 800 кг та вартістю 1 429 352 грн.. Однак, згідно вантажної митної декларації та товарно-супровідним документам, поданим на митницю, ця продукція значилася як «гліфосат технічний», вартість якого склала 86 698 грн. 40 коп.

Ухвалою судді Шевченківського районного суду Києва від 03 квітня 2007 року скаргу захисника Бадзюка Д. В. в інтересах директора ПП «Сонус» на постанову слідчого про порушення кримінальної справи було залишено без задоволення.

Ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду від 13 квітня 2007 року (доповідач в апеляційній інстанції — Стрижевська А. А.) за апеляцією захисника Бадзюка Д. В. в інтересах директора ПП «Сонус» постанова слідчого від 06 грудня 2006 року про порушення кримінальної справи, а також вищезгадану ухвалу судді Шевченківського районного суду від 03 квітня 2007 року були скасовані, а в порушенні кримінальної справи за фактом вчинення контрабанди агрохімікатів «Раундап» у великому розмірі – відмовлено.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий