Бальчуну пригадали страховий випадок

5


Керівництво «Укрзалізниці» підозрюють у змові зі своїм новим страховиком. Як вже писав «ОЛІГАРХ», в 2016 році за право страхувати ПАТ «Укрзалізниця» (УЗ), яке з червня минулого року очолює поляк…

Керівництво «Укрзалізниці» підозрюють у змові зі своїм новим страховиком.

Як вже писав «ОЛІГАРХ», в 2016 році за право страхувати ПАТ «Укрзалізниця» (УЗ), яке з червня минулого року очолює поляк Войцех Бальчун, розгорнулася справжня війна між двома старожилами страхового ринку – СК «Інтер-Поліс» з орбіти колишнього «регіонала» Олександра Єдіна і «Нафтагазстрах» іншого колишнього парламентарія від Партії регіонів Антона Пригодського. Тоді «УЗ» віддала перевагу компанії Єдина, тепер же конфлікт отримав несподіване продовження. Генпрокуратура звинуватила залізничників у необгрунтованому виведенні грошей на користь компанії Єдина, підрахувавши збитки мінімум на 14 млн грн.

Олександр Єдін

На початку 2016 року «УЗ» вирішила вперше за останні два роки провести конкурс з вибору нового страховика для своїх працівників і право на страхування пасажирів від нещасних випадків на маршрутах приміських поїздів на маршрутах швидкісних поїздів. На оголошений 27 квітня конкурс подали заявки найбільші учасники страхового ринку – СК «Альфа Страхування», СК «Ингрупп», СК «Інтерекспрес», СК «Інтер-Поліс», СК «Раритет», СК «Нафтагазстрах», «Український страховий капітал», СК «Країна», СК «Дім Страхування», СК «Арсенал Страхування». Загальна сума річного контракту оцінювалася в 360 млн грн.

Антон Пригодський

Перевагу «УЗ» віддала «Інтер-Полісом», близькій до Олександру Єдіну, незважаючи на те, що кілька років поспіль це право було у «Нафтогазстраха» з орбіти Антона Пригодського. Останній не змирився з поразкою і обидві сторони почали справжню медіа-війну, до якої долучилися і народні депутати — наприклад, «ОЛІГАРХ» писав про запит нардепа і член фракції «Народного фронту» Миколи Величкович главі МВС Арсену Авакову, Генпрокурору Юрію Луценку та міністру інфраструктури Володимиру Омеляну з скаргою на те, що «УЗ» страхується у компанії «одного з поплічників Віктора Януковича» (мова про Пригодському)

Микола Величкович

Паралельно сторони приступили до з’ясування відносин у судах. «Нафтогазстрах» намагався скасувати через суд контракт «УЗ» з «Інтер-Поліс», однак 7 листопада 2016 року програв справу в Госпсуді Києва, а пізніше «Нафтогазстрах» і зовсім відмовився від апеляції.

Перемогу «Інтер-Поліс» затьмарила Генеральна прокуратура України, яка відкрила кримінальне провадження №42016100000000961. “Незважаючи на значні ризики співпраці з СК «Інтер-Поліс», більш вигідні пропозиції з боку інших страхових компаній (в більшості страхових компаній значно розгалужена мережа регіональних філій і значно більшу кількість працівників, значно більше статутні капітали, страхові фонди, а страхові ризики розміщені у тому числі в закордонних провідних компаніях і установах тощо), керівництвом «УЗ» за попередньою домовленістю з посадовими особами «Страхова компанія «Інтер-Поліс», з метою можливого отримання неправомірної вигоди, у квітні 2016 надано сприяння в отриманні права страхування саме у «Інтер-Поліс», – йдеться у заяві прокуратури в ухвалі Печерського райсуду. Втім, дане звинувачення виявилося лише прелюдією. Як встановили слідчі, аргументуючи вибір на користь «Інтер-Поліс» в «УЗ» у тому числі керувалися тим, що 40% акцій цього страховика належить самим залізничникам (у групи «Інтер-Контакт», заснованої Єдиним, більше 50%).

Войцех Бальчун

Однак відразу після тендеру «Інтер-Поліс» вирішила збільшити статутний капітал, нібито «для поліпшення ліквідності та платоспроможності компанії», провівши додаткову емісію акцій у кількості 29 341 штука на загальну суму 8,8 млн грн. Тобто номінальна вартість однієї акції становила 300 грн. В той же час проведена після оцінка показала вартість однієї акції 783,18 грн. за 1 штуку (на 483,18 грн. більше номінальної), а вартість емісії збільшилася до 22,9 млн грн. “26 липня 2016 зазначені акції в повному обсязі викупила «Укрзалізниця» без погодження з Кабінетом Міністрів України за завищеною вартістю (за ціною 783,18 грн. за 1 штуку), чим державі в особі залізничної компанії можливо завдано збитки на суму 14,1 млн грн», – кажуть у ГПУ. В результаті емісії частка дочірнього підприємства залізничників «Укрзалізничпостач» скоротилася з 41% до 19%, тоді як сама «УЗ» стала власником 31% акцій. В кінцевому підсумку, загальна частка залізничників у страховика зросла до 50%.

Перемога? Навряд чи. У березні був переобраний наглядова рада у складі п’яти чоловік, у якому делегату від «УЗ» дісталося всього одне місце – членом наглядової ради став нещодавно призначений в «УЗ» директором з вантажних перевезень і логістики Максим Кушнірчук. Участь в допемісії виявилося марною тратою грошей, та ще, як вважають у ГПУ, і з переплатою.

Автор матеріалу: Владислав БОРОВИКОВ

За матеріалами: Oligarh.org.ua

Схоже

Переглядів: 39
Источник

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий