Це має знати кожен водій : ШОКУЮЧІ НОВОВВЕДЕННЯ!

0


Це має знати кожен водій :ШОКУЮЧІ НОВОВВЕДЕННЯ!

Відтепер процедуру проведення техогляду автомобілів записуватимуть на камеру і зберігатимуть ці матеріали упродовж трьох років. Що змінилося в процесі перевірки технічного стану автівки та кого це стосується, – повідомляє Корпція Інфо

Уряд удосконалив механізм перевірки транспортних засобів. Зокрема, Постанова Кабміну України від 10 березня 2017 року № 141 передбачає здійснення фото- та відеофіксації перевірки транспортного засобу та попередження про це замовника. Усі записи мають зберігатись протягом 3 років. Це має унеможливити видачу протоколів без проведення перевірки та забезпечитти збереження об’єктивної інформації про стан автомобіля.

 

Хто проходить техогляд?

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2012 року №137 зі змінами техогляд зобов’язані проходити всі транспортні засоби, які використовуються в підприємництві, тобто з метою отримання прибутку. Звісно, йдеться про те, що цей суб’єкт здійснює підприємницьку діяльність законно.

Адвокат Юридичного центру "Алекс" Олександр Травянко, щодо громадян (фізичних осіб) нічого не змінилось. Фізичні особи, які не використовують транспортні засоби для підприємницької діяльності, не зобов’язані проходити техогляд.

Отож, техогляд повинні проходити: раз на два роки – легкові авто для перевозки пасажирів або вантажів в підприємництві. Щороку – вантажі авто вантажопідйомністю більше 3,5 тонн, причепи до них та таксі – незалежно від строку експлуатації. Також двічі на рік – автобуси та спецтранспорт для перевезення небезпечних вантажів.

Як відбувається техогляд?

Технічний контроль транспортного засобу проводиться методом інструментального контролю, пояснює Травянко, тобто із застосуванням випробувального устаткування, а також методом органолептичного контролю (за допомогою органів відчуттів людини) – спеціаліст перевіряє, зокрема, справну роботу системи освітлення і сигналізації автомобіля.

При техогляді ідентифікують транспортний засіб (тип, модель, марка, призначення, виробник, особливості конструкції, реєстраційні документи, інформаційні матеріали виробника). За результатами технічного контролю складається протокол відповідності або акт невідповідності.

За словами Травянка, той, хто замовляє техогляд, має право вільного вибору фірми, яка це буде робити, але вона має бути сертифікована. Ця процедура здійснюється через Мінінфраструктури та Головний сервісний Центр МВС.

Що змінилося?

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

1
2
Загрузка...