Через корупцію та халатність у керівництві МГЗК у місті Марганець постраждали уже не дві особи

0


Як зазначав Марганецький осередок ГО «Стоп корупції», Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області розпочато спеціальне розслідування групового нещасного випадку, що стався 11 лютого 2017 року з начальником шахти та заступником начальника шахти з виробництва на гірничозбагачувальному комбінаті у місті Марганець.

Обставини та причини випадку з’ясовуються відповідно до «Порядку проведення розслідувань та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві».

Розслідуванням займається створена комісія з розслідувань нещасного випадку під керівництвом начальника відділу нагляду у гірничорудній промисловості Криворізького гірничопромислового управління, за участі представників: Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Марганець Дніпропетровської обл.; Управління праці та соціального захисту населення виконкому Марганецької міської ради; служби охорони праці, техніки безпеки та експертизи праці ПАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат»; профспілки працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України ПАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат».

Як встановили представники Марганецького осередку ГО «Стоп корупції», станом на 20 березня 2017 року комісією досі не закінчена робота й акт Н-1 не складений. Напевно, випадок складний і потребує більш тривалого часу для розслідування.

Але в неупередженості та не корумпованості  комісії виникає дуже багато запитань. За наявною інформацією засідання комісії проходять за зачиненими дверима, в присутності невідомих осіб та під охороною служби безпеки МГЗК. Є інформація, що стан розслідування гальмується заступником голови правління ПАТ МГЗК з охорони праці Швець Андрієм Сергійовичем.  В 2017 році через незадовільний стан охорони праці на підприємстві це вже не перший серйозний нещасний випадок – нещодавно завершено розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, що стався 21 січня 2017 року з 35 річним підземним гірником очисного забою шахти ПАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат». Причинами нещасного випадку визнано незадовільний технічний стан транспортних засобів (конвеєра), невиконання посадових обов’язків та вимог інструкції з охорони праці. Випадок визнано пов’язаним із виробництвом, на потерпілого складено акт за формою Н-1. Матеріали розслідування направлені до органів прокуратури.

І це зовсім непоодинокі випадки: за наявною інформацією значна кількість нещасних випадків приховується за командою заступника голови правління ПАТ МГЗК з охорони праці Швеця Андрія Сергійовича, який також є депутатом Марганецької міської ради та головою бюджетної комісії та особою, наближеною до міського голови Жадько О.А.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий