Гонтарєва: у капіталі Приватбанку ще є діра як мінімум на 30 млрд грн

Глава НБУ Валерія Гонтарєва у Вашинготоні заявила, що потреба Приватбанку в докапіталізації за результатами аудиту не більшою, ніж очікувалася, і на додаток до 143 млрд грн, вже витрачених на формування резервів банку, може знадобитися ще як мінімум 30 млрд грн (див. нижче відео з 01:13:50).

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Глава НБУ зауважила, що наразі компанія E&Y (Ернст енд Янг) ще не підготувала остаточний аудиторський звіт по Приватбанку, проте кінцева сума буде оприлюднена до кінця квітня.

Також Ст. Гонтарєва повторила раніше озвучену ним інформацію про виведення 16 млрд грн з Приватбанку в ніч перед його націоналізацією.

Нагадаємо, Кабмін в кінці випустив держоблігації для докапіталізації Приватбанку на 107 млрд грн, а в лютому – ще на 9,8 млрд грн, таким чином, вичерпавши весь ліміт (116,8 млрд грн), який був передбачений в урядовій постанові №961 від 18.12.2016 про націоналізацію Приватбанку.

Крім того, 19-21 грудня Фонд гарантування збільшив статутний капітал Приватбанку на 29,4 млрд грн за рахунок примусової конвертації в акції банку вкладів пов’язаних осіб та необтяжених зобов’язань Приватбанку перед юр — та фізособами, що не пов’язані з банком (крім коштів за поточними та депозитними рахунками таких осіб). Це було зроблено відповідно до статті 41-1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Після завершення вказаної операції (т. зв. bail-in) Мінфін, власне, викупив Приватбанк у Фонду гарантування за 1 грн та «затока» у статутний капітал банку згадані 116,8 млрд грн.

За оцінками НБУ, основна причина дефіциту капіталу Приватбанку — видача ним у донаціоналізаційні часи кредитів для структур, які були пов’язані з тодішніми акціонерами банку. У березні Ст. Гонтарєва заявила, що не 97%, а всі 100% корпоративного кредитного портфелю Приватбанку — це інсайдерські позики.

Источник

Загрузка...