Луценко не Палиця

0


Генпрокуратура хоче забрати у Волинської облради кращі ліцензії на видобуток бурштину

Генеральному прокурору Юрію Луценку не дають спокою бурштинові поклади Волині. Як стало відомо «ОЛІГАРХУ», днями департамент з розслідування особливо важливих справ ГПУ отримав санкцію Печерського суду Києва на виїмку документів у Міністерстві екології та природних ресурсів України щодо погодження комунальному підприємству «Волыньприродресурс» дозволів на видобуток бурштину. За інформацією «ОЛІГАРХА», ці заходи підлеглі Луценка проводять в рамках кримінального провадження № 42017000000000805 від 17 березня 2017 року, відкритого за фактом підробки посадовими особами Державної служби геології та надр України дозвільних документів на право видобутку бурштину, порушення встановлених правил використання надр загальнодержавного значення з метою видобутку корисних копалин на об’єктах природно-заповідного фонду з подальшим наміром присвоєння зазначених ресурсів, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 240 і ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.

На фото — Ігор Палиця

Як вже зазначено вище, «Волыньприродресурс» є комунальним підприємством. Його єдиний засновник — Волинська обласна рада, який, як відомо, очолює Ігор Палиця. Він вважається одним з найближчих соратників лідера групи «Приват» Ігоря Коломойського, який вже кілька років перебуває не в найкращих стосунках з президентом Петром Порошенком, чиєю креатурою є Луценко.

На фото — Ігор Коломойський

Ігор Палиця спочатку був ініціатором створення «Волыньприродресурса» у 2016 р. Свою позицію він аргументував тим, що таким чином можна впорядкувати ситуацію з використанням природних ресурсів регіону, і збільшити доходи місцевого бюджету. Цифри, названі ним, досить великі. «Мені прислали з Державної служби геології та надр спецдозволу на 20 років на видобуток покладів бурштину на 51 тисячі гектарів земель, торфу – на 9 тисячах гектарів і розробку родовищ міді – на 3,1 тисячі гектарів. Ми отримали ресурс, і, якщо не будуть чинити перешкод, на рахунку обласного бюджету буде не менше 500 мільйонів, які підуть на потреби громади. А я сподіваюся, що Волинь отримає до мільярда гривень», – заявив Палиця на початку лютого. При цьому, за його словами, кошти мають розподілятися між бюджетами місцевого, районного та обласного рівня за формулою 25х25х50. Трохи раніше голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик оцінив ринкову вартість запасів бурштину в регіоні у 4 млрд доларів.

На фото — Володимир Гунчик

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий