Лукашенко клянеться у дружбі з Росією, але створює війська територіальної оборони

У разі війни проти Білорусі її підтримає армія Росії. В цьому запевнив президент Білорусі Олександр Лукашенко за підсумками що відбувся 20 березня затвердження задуму спільного стратегічного навчання збройних сил Білорусі і Росії «Захід-2017», — повідомляє офіційний сайт Лукашенка.

Лукашенко зазначив, що на західному напрямку у Білорусі та Росії створена потужна угруповання збройних сил, основу яких становить білоруська армія.

«У разі конфлікту, не дай Бог війни, існує певний план ведення бойових дій силами білоруських Збройних Сил, які негайно підкріплюються відповідними збройними силами Російської Федерації, — сказав Лукашенко. — Ми ні від кого ніколи не приховували і не приховуємо, що в мирний час порох треба тримати сухим».

«Для засобів масової інформації особливо відзначу, що всупереч думкам окремих експертів» ніхто не збирається згортати співпрацю з Росією у військовій області з-за розбіжностей в інших сферах. Навпаки, вчення є демонстрацією нашого сталості у забезпеченні безпеки двох братніх народів», — запевнив Лукашенко.

Він підкреслив, що «як би не складалися наші стосунки в області нафти, газу, продовольства та іншого, це всі питання вирішуються». «Це наші питання — Білорусі та Росії. А ось жартувати з безпекою, обороноздатністю наших спільних рубежів ні в якому разі не можна. Це не підлягає ніякому увазі торгівлі», — підкреслив білоруський лідер.

Він також запевнив, що «ці навчання мають виключно оборонний характер». «Що ні ми, ні Російська Федерація на цьому напрямку не збираємося не те що на когось наступати, ми не збираємося когось провокувати тут. Ні в якому разі. Ми на всяк випадок готуємося забезпечити свою безпеку в будь-якій ситуації», — сказав Лукашенко.

При цьому він додав, що «нас більше хвилюють спроби сучасними методами протиборства, протистояння нагнітати обстановку всередині Білорусі і вести проти неї відповідні дії».

У той же час Лукащенко акцентував, що «не треба думати про те, що якщо раптом якийсь конфлікт, то армія буде діяти сама по собі, а всі будуть сидіти, склавши руки, і чекати результатів».

«Ми і готуємо людей, зокрема, створюючи сили територіальної оборони. І готуємо, крім сил територіальної оборони, все населення до того, щоб захистити територію нашої країни і інтереси нашої держави», — запевнив президент Білорусі.

Facenews

Загрузка...