НАБУ хоче арешт Мартиненко або 300 млн грн застави, — адвокат

НАБУ вимагає у суду взяття екс-нардепа Миколи Мартиненка під варту або застави в 300 млн грн.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Про це повідомив адвокат Петро Бойко.

«Вони хочуть або арешту або 300 млн грн застави», — сказав він.

За словами адвоката, йому поки не відомо, коли відбудеться засідання Солом’янського суду щодо обрання запобіжного заходу для Мартиненко.

«НАБУ тільки в 9 годин подасть клопотання до суду і буде визначаться. Хоча ми впевнені, що буде розглядати суддя Бобровник», — сказав він.

«Ми вийшли з Національного антикорупційного бюро в 4 години ночі. Співробітники НАБУ ще знімали копії клопотання в суд. У клопотанні 4 томи, по 169-200 сторінок кожен», — сказав адвокат Бойко.

Як сказав адвокат, після завершення допиту Мартиненко був відправлений в ізолятор тимчасового утримання, який знаходиться на Подолі.

Як повідомлялося з посиланням на прес-службу НАБУ, 21 квітня Солом’янський райсуд р. Києва обере запобіжний захід Миколі Мартиненку.

Нагадуємо, що 20 квітня детективи НАБУ затримали колишнього народного депутата України, екс-голови комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, за підозрою у скоєнні низки злочинів. Пізніше стало відомо про затримання другого фігуранта по даній справі.

Разом з тим, в «Народному фронті» заявили, що «справа Мартиненко» є політичним, а НАБУ фальсифікував звинувачення.

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що досудовим розслідуванням встановлено, що в період з 2013 по 2016 рік злочинною організацією у складі посадових осіб ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» (далі — ДП «Східгзк»), посадових осіб «STEUERMANN Investitions und Handelsgesellschaft mbH» (далі — компанія STEUERMANN), а також групою осіб, які мали контроль над зазначеними підприємствами, в тому числі Мартиненко Н.В. була здійснена розтрата коштів ДП «Східгзк» у розмірі 17,28 млн дол. США шляхом неправомірного укладення і подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «Східгзк» через австрійську компанію-посередника STEUERMANN. У подальшому зазначені кошти були перераховані на рахунки компанії STEUERMANN з використанням офшорних компаній «WARGRAVE TRADING LLP» та «DALLAS FUEL SA» керівниками та учасниками злочинної організації та використані для власної користі.

В грудні 2015-го у зв’язку з розслідуванням НАБУ Мартиненко склав депутатський мандат. У парламенті Мартиненко був одним з лідерів фракції «Народний фронт». Раніше в парламенті він очолював комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Источник

Загрузка...