Найгучніші корупційні скандали за участю Миколи Мартиненка

0


У четвер, 20 квітня, стало відомо про затримання екс-нардепа від фракції «Народний фронт», близького соратника колишнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка Миколи Мартиненка.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

У НАБУ повідомили, що він затриманий за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (Створення злочинної організації»), ч. 5 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») КК України.

Представляємо Вашій увазі топ корупційних фактів, пов’язаних з «касиром» Яценюка – Мартиненка.

Як відомо, він є фігурантом багатьох журналістських розслідувань: на його адресу звучали звинувачення в махінаціях у підконтрольному Мартиненко «Енергоатомі», в отриманні хабара від компанії «Шкода», в тіньових схемах поставок газу на Одеський припортовий завод і навіть в причетності до закупівель «вишок Бойка».

Скандали, якими запам’ятався Микола Мартиненко

Відкати від «Шкоди»

Одним з найгучніших скандалів, пов’язаних з прізвищем Мартиненко, стало розслідування швейцарської прокуратури про отримання нардепом хабарів від чеського заводу «Шкода».

За даними народного депутата Сергія Лещенка, панамська компанія Мартиненко Bradcrest Investments отримувала на свій рахунок комісію від контракту між державною компанією «Енергоатом» та чеським заводом Škoda. «Відкат» Мартиненко становив 15-20% від постачань устаткування на атомні електростанції. Для легалізації хабарів між «Шкодою» і компанією Bradcrest в 2008 році був укладений договір, згідно з яким компанія Мартиненко брала на себе зобов’язання «просувати продажу і послуги» чеського заводу «на українському ринку».

За даними Лещенко, розмір «відкатів» на рахунок Мартиненко в Швейцарії склав 3 мільйони 623 тисячі евров в банку BNP Paribas і 2 мільйони 777 тисяч євро в банку Banque Hottinger & Cie.

Махінації з урановою рудою

За інформацією Сергія Лещенка, на Східний ГЗК, який видобуває уран для атомної енергетики, за завищеними цінами поставляється додаткове сировину.

Як наголошується в розслідуванні, робить це фірма Steuermann, що належить до орбіті Мартиненко, яку очолює австрійський 70-річний пенсіонер Вольфганг Айбергер.

Крім того, народний депутат вказує, що Мартиненко взяв контроль над двома ГЗК титанової галузі в Вільногірську і Іршанську. Посередником щодо придбання продукції Вільногірського і Іршанського Гзк є інша австрійська компанія під назвою Bollwerk Finanzierungs — und Industriemanagement AG.

«Єдиним акціонером компанії Bollwerk, яка наживається на державних активах України, є вже згаданий раніше 70-річний австрійський пенсіонер Вольфганг Айбергер з містечка Лоретто. Той самий, який управляє уранової прокладкою Steuermann», — стверджує Лещенко.

У розслідуванні видання «Українська правда» говориться, що соратник прем’єр-міністра міг заробити на продажу уранової руди через фірми-прокладки близько 770 мільйонів гривень.

«Вишки Мартиненко»

Згідно з розслідування сайту «Еліта країни», афера з закупівлею за завищеними цінами бурових установок, відома як «Вишки Бойка», насправді має називатися «Вишки Мартиненко», оскільки найскандальнішу держзакупівлю в історії країни із завищенням ціни на 300 мільйонів доларів здійснював ставленик нардепа Миколи Мартиненка у «Черноморнафтогазе» Валерій Ясюк.

1
2
Загрузка...