Нардеп розповів про наслідки введення воєнного стану в Україні

0


Заява секретаря РНБОУ Олександра Турчинова про логічності завершення АТО і її «переформатування» по більш ефективному сценарієм викликає чимало запитань, вважає народний депутат України Василь Німченко.

За словами депутата, в наявності перевищення Турчиновим своїх повноважень.

«Згідно з Законом України «Про Раду національної безпеки і оборони України» РНБО – це координаційний і допоміжний орган при президентові, не уповноважений, як і президент, приймати рішення про залучення збройних сил для проведення широкомасштабних антитерористичних операцій всередині країни», — пояснив Німченко.

Конституція і законодавство України передбачають особливі підстави, порядок і процедуру використання державною владою збройних сил для оборони, захисту суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності країни, нагадав Німченко.

«Перш за все рішення президента про використання Збройних Сил України та інших збройних формувань під час агресії проти нашої держави має бути схвалене парламентом (пункт 9 статті 85 Конституції україни)», — підкреслив народний депутат і додав, що президент і парламент повинні констатувати сам факт агресії згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН № 2214 від 14 грудня 1974 року.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки