Наталя Окунська: «Я благала Тимошенко: «Врятуйте моїх дітей»

Про гучне розлучення Наталії Окунської та Сергія Власенка, писали багато ЗМІ. Хто правий і хто винен в історії їх сім’ї, на жаль, вже визначає суд. Причому, справа, так чи інакше, не залишилося виключно українським: Наталя отримала політичний притулок у Франції. Її інтерв’ю гаряче, емоційний, можливо в чомусь упереджене, але заслуговує на увагу. Ми готові вислухати і другу точку зору, цього конфлікту.

Українська несподіванка для французьких адвокатів

— Франція – одна з країн-засновниць ЄС. Там дуже складно отримати притулок навіть політикам. Чому вам довелося тікати з України саме в цю країну Євросоюзу?

— Головною причиною такого вибору стало те, що правосуддя Франції не залежить від політики. Це країна, де ретельно і неупереджено вивчає справу. Отримавши всі документи за побиття і знущання, які мені довелося пережити, вони зуміли розібратися. У підсумку я отримала політичний притулок. Фактично це притулок від Сергія Власенка та партії Тимошенко.

Французька влада дійсно дуже серйозно ставляться до біженців. Наскільки я знаю, за останні кілька років у наданні притулку вони не відмовили тільки мені. Моє досьє становить близько 500 сторінок. Там йдеться про репресії проти мене, використанні політичного ресурсу. Напевно, французи були вражені такою жорстокістю, цинізмом, з яким політик, знищує свою колишню сім’ю.

Є багато моментів, які у Франції визнані неприйнятними з боку Власенко. Наприклад, питання по разудочерению дитини. В Європі це вважається дикунством. Навіть спробував таке вчинити, скажімо, у Франції, моментально став би «нерукопожаным», негайно позбувся мандата і можливості займатися політичною кар’єрою.

Чому я кинула все і втекла з чотирма дітьми? Іншого вибору мені не залишалося. На батьківщині проти мене порушили 5 кримінальних справ. Мене хотіли без причини посадити дуже надовго.

— Що це за кримінальні справи?

— Перша кримінальна справа мій екс-чоловік, порушив у Франції з приводу викрадення дитини з України. Хоча у мене є всі документи, які підтверджують, що діти перетнули кордон абсолютно легально. За мене взялася прокуратура і поліція. В результаті я отримала кілька судових процесів у Парижі.

Моя дочка Поліна прийшла на одному із засідань суду заявила: «Він не займається мною 9 років, він не платить аліменти, він не дзвонить мені. Він абсолютно не приділяє мені уваги. Я хочу жити з мамою».

Якимось дивним чином Власенко виграв цей процес. Тоді дочка подзвонила йому і сказала: «Ти виграв. І яким чином ти збираєшся виконувати це рішення? Силою мене забрати? В мішок мене посадити?»

Після цього відносини Поліни і Власенко остаточно зіпсувалися. Вона сказала, що до тих пір, поки він не відмовиться від виконання цього рішення, вона не хоче його знати.

Тим не менш, Поліну він забрав. Ми неодноразово просили його підписати мирову. Дуже просту світову. Без аліментів. Нехай тільки дівчинка живе в Парижі, а бачити вона може безперешкодно, скільки він захоче.

Але цього не сталося. Станом на сьогоднішній день в Україні і Франції він подав проти мене вже кілька позовів до суду. Думаю, просто з шкідливості. Щоб позбавити мене можливості нормально жити, працювати. Будучи політичним біженцем у Франції і без того важко з грошима. А тут ще й доводиться віддавати великі суми адвокатам. Боронитися якось треба.

Знайомі кажуть, що і в Києві проти мене вже є кілька справ. Навіть запущений процес за визнанням мене неосудною. Враховуючи належність Власенка до парії «Батьківщина» не сумніваюся, що він доб’ється успіху.

— Що ви маєте на увазі?

— Політичні зв’язки. Є люди, які в свій час були або в Кабміні Юлії Тимошенко або ж негласно працювали на неї. Багато хто і зараз зберегли свій вплив і положення. За іронією долі голова комітету Верховної Ради україни з прав людини — зараз заступник голови «Батьківщини» Григорій Немиря.

— Думаєте, він має відношення до програного вами у Франції справі?

— Але чому тоді, програний мною суд став для моїх французьких адвокатів повною несподіванкою. Вони і думки не допускали, що в ЄС дитини, який живе з мамою протягом 9 років, можуть раптом віддати батькові. Проти волі розлучити дитину з його двома братами і сестрою. Особливо з урахуванням того, що я не можу повернутися в Україну. В іншому випадку мене позбавлять статусу політичного біженця.

Більше того, мене ще й зобов’язали виплатити Власенко 6 тисяч євро, які я йому нібито має. Уявіть, я мати одиначка і біженець, повинна не останній людині Тимошенко. Подивіться в його декларацію про доходи. Для Власенко мої 6 тисяч євро – жалюгідні копійки. Просто, вирішив з принципу обібрати мене до нитки.

Зараз мій адвокат подає відразу кілька касаційних скарг. Як в Україні, так і дві касації у Франції. І якщо це не допоможе, — буду звертатися в Європейський суд, готова розповісти всім правду про цинізм і принципи цієї людини Тимошенко.

Просила допомоги у Тимошенко

— А зараз сам Сергій Власенко в судових розглядах бере участь?

— За останні 8 років він по-моєму практично ніколи не з’являвся в залі суду. Правда недавно приїхав у Францію і цілу годину розповідав на суді, що він — народний депутат, дуже відомий політик. Навіщо оголосив, що весною в Україні будуть якісь дострокові вибори, а він – права рука Тимошенко. Завів стару платівку, що Юлія Володимирівна стане президентом, а йому як мінімум світить крісло прем’єр-міністра.

В цей момент суддя його нарешті зупинив, заявивши, що ця мова недоречна, на цьому засіданні вирішується доля його доньки, а не Юлії Тимошенко.

— А ви не пробували вплинути на колишнього чоловіка через Тимошенко?

— Звичайно. Я неодноразово писала Тимошенко відкриті листи. Зверталася до неї, як до матері, як до жінки. Скаржилася, що її юрист веде себе відверто не по-чоловічому, не по-людськи, не по-християнськи. Мені вдалося пробитися до неї на особисту зустріч. Я передала їй документи, що підтверджують, що він багато разів бив мене, благала: «Врятуйте моїх дітей, зупиніть його будь ласка. Я вас дуже прошу».

Вона сухо відповіла: «так, Так, авжеж».

— І на цьому все?

— Послухайте, не будьте наївні. Я не знаю, що Тимошенко зробила для жінок або дітей за останні роки. Може бути підняла питання насильства в сім’ї? Може підняла хоч одне питання по дітям? Або вона не знає, що в Україні зараз заборгованість по аліментах на багато мільярдів гривень? Це ж не газ, не нафта.

Про те, що діти — наше майбутнє, від неї я можу почути тільки в рекламних роликах перед виборами. В Європі справжню цінність дитинства вже давно усвідомили, а в Україні, на жаль, поки тільки використовують для агітації.

Я це повною мірою відчула тільки коли переїхала до Франції. Тут дитина та її права, це — основа основ. Навіть коли Власенко виграв у мене суд, виконавча служба у першу чергу прислухалася до дитини. Тому, навіть маючи на руках рішення судів, він не має права силою забрати дитину з його будинку. В іншому випадку в ЄС він сам опиниться під слідством.

— Ви, пам’ятається, також подали до суду на Власенка з приводу будинку…

— Так, у шлюбі ми придбали будинок. Дуже великий будинок на 800 кв. метрів. Коли я йшла від Власенка, не претендувала ні на житло, ні на що інше. Моєю метою було піти, а не заробити на розлученні. Тоді я не подавала до суду, не хотіла ділити майно, травмувати дітей скандалами. Хотіла тільки одного — щоб його більше не було в нашому житті.

Але Власенко почав у мене відсуджувати двох дочок. Мою старшу і нашу загальну Поліну. У процесі він у судовому порядку разудочерил одну з них. Судів було дуже багато, засідань 30. Але він, як знаєте, адвокат, член юридичного комітету. Міг використовувати всі ресурси і зв’язку. Було дуже важко. В якийсь момент я зрозуміла, що єдиний спосіб відволікти його від дітей, — це переключити його увагу на будинок.

— Бо вам довелося тікати за кордон?

— У Києві у мене просто не було б жодних шансів зберегти дітей. Протистояти цілій політичної партії, що має своїх людей майже скрізь, я б точно не змогла.

Источник

Загрузка...