Наталя Окунська: «Я благала Тимошенко: «Врятуйте моїх дітей»

Про гучне розлучення Наталії Окунської та Сергія Власенка, писали багато ЗМІ. Хто правий і хто винен в історії їх сім’ї, на жаль, вже визначає суд. Причому, справа, так чи інакше, не залишилося виключно українським: Наталя отримала політичний притулок у Франції. Її інтерв’ю гаряче, емоційний, можливо в чомусь упереджене, але заслуговує на увагу. Ми готові вислухати і другу точку зору, цього конфлікту.

Українська несподіванка для французьких адвокатів

— Франція – одна з країн-засновниць ЄС. Там дуже складно отримати притулок навіть політикам. Чому вам довелося тікати з України саме в цю країну Євросоюзу?

— Головною причиною такого вибору стало те, що правосуддя Франції не залежить від політики. Це країна, де ретельно і неупереджено вивчає справу. Отримавши всі документи за побиття і знущання, які мені довелося пережити, вони зуміли розібратися. У підсумку я отримала політичний притулок. Фактично це притулок від Сергія Власенка та партії Тимошенко.

Французька влада дійсно дуже серйозно ставляться до біженців. Наскільки я знаю, за останні кілька років у наданні притулку вони не відмовили тільки мені. Моє досьє становить близько 500 сторінок. Там йдеться про репресії проти мене, використанні політичного ресурсу. Напевно, французи були вражені такою жорстокістю, цинізмом, з яким політик, знищує свою колишню сім’ю.

Є багато моментів, які у Франції визнані неприйнятними з боку Власенко. Наприклад, питання по разудочерению дитини. В Європі це вважається дикунством. Навіть спробував таке вчинити, скажімо, у Франції, моментально став би «нерукопожаным», негайно позбувся мандата і можливості займатися політичною кар’єрою.

Чому я кинула все і втекла з чотирма дітьми? Іншого вибору мені не залишалося. На батьківщині проти мене порушили 5 кримінальних справ. Мене хотіли без причини посадити дуже надовго.

— Що це за кримінальні справи?

— Перша кримінальна справа мій екс-чоловік, порушив у Франції з приводу викрадення дитини з України. Хоча у мене є всі документи, які підтверджують, що діти перетнули кордон абсолютно легально. За мене взялася прокуратура і поліція. В результаті я отримала кілька судових процесів у Парижі.

Моя дочка Поліна прийшла на одному із засідань суду заявила: «Він не займається мною 9 років, він не платить аліменти, він не дзвонить мені. Він абсолютно не приділяє мені уваги. Я хочу жити з мамою».

Якимось дивним чином Власенко виграв цей процес. Тоді дочка подзвонила йому і сказала: «Ти виграв. І яким чином ти збираєшся виконувати це рішення? Силою мене забрати? В мішок мене посадити?»

Після цього відносини Поліни і Власенко остаточно зіпсувалися. Вона сказала, що до тих пір, поки він не відмовиться від виконання цього рішення, вона не хоче його знати.

Тим не менш, Поліну він забрав. Ми неодноразово просили його підписати мирову. Дуже просту світову. Без аліментів. Нехай тільки дівчинка живе в Парижі, а бачити вона може безперешкодно, скільки він захоче.

Але цього не сталося. Станом на сьогоднішній день в Україні і Франції він подав проти мене вже кілька позовів до суду. Думаю, просто з шкідливості. Щоб позбавити мене можливості нормально жити, працювати. Будучи політичним біженцем у Франції і без того важко з грошима. А тут ще й доводиться віддавати великі суми адвокатам. Боронитися якось треба.

Знайомі кажуть, що і в Києві проти мене вже є кілька справ. Навіть запущений процес за визнанням мене неосудною. Враховуючи належність Власенка до парії «Батьківщина» не сумніваюся, що він доб’ється успіху.

— Що ви маєте на увазі?

— Політичні зв’язки. Є люди, які в свій час були або в Кабміні Юлії Тимошенко або ж негласно працювали на неї. Багато хто і зараз зберегли свій вплив і положення. За іронією долі голова комітету Верховної Ради україни з прав людини — зараз заступник голови «Батьківщини» Григорій Немиря.

— Думаєте, він має відношення до програного вами у Франції справі?

— Але чому тоді, програний мною суд став для моїх французьких адвокатів повною несподіванкою. Вони і думки не допускали, що в ЄС дитини, який живе з мамою протягом 9 років, можуть раптом віддати батькові. Проти волі розлучити дитину з його двома братами і сестрою. Особливо з урахуванням того, що я не можу повернутися в Україну. В іншому випадку мене позбавлять статусу політичного біженця.

НАЖМИТЕ НА СТРЕЛКУ , чтобы читать далее

Загрузка...