Не платити зайвого: що важливо знати про тарифи на комуналку

Закон «Про житлово-комунальні послуги» дозволяє платити менше, якщо послуги надаються користувачам, не відповідають нормам.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Так, через дві хвилини після відкриття крана температура води повинна коливатися в межах 50-75 градусів. Якщо температура гарячої води – нижче, платити за неї можна на 10% менше.

Нормативи для гарячої води:

50-75 градусів – платити 100%

45-49 градусів – платити 90%

40-44 градуси – платити 70%

Менше 40 градусів – платити по тарифу на холодну воду

Так, чинний тариф «Київенерго» – 83,1 грн за кубометр гарячої води. Згідно з затвердженим Кабінетом міністрів нормативами, сім’я з трьох осіб за місяць використовує 4,8 кубометрів гарячої води. Якщо температура води, наприклад, не 50, а 49 градусів, замість 398,8 гривень можна заплатити 358 грн (на 10% менше).

Якщо температура в крані від 40 до 44 градусів – можна платити на 30% менше, тобто 279,1, а не 398,8 грн. Якщо температура нижче 40 градусів за гарячу воду можна платити по тарифу на холодну воду.

Також в законі прописано, що відключати гарячу воду можуть не більше ніж на шість годин на добу (за умови стабільного водопостачання) і не більше ніж на 10 днів в місяць (30% від часу надання послуги). Тобто якщо гарячої води немає два тижні, послугу можна оплачувати частково – за кожен день прострочення сума в платіжці за місяць повинна зменшуватися на 3,3%.

Щоб перерахувати платіжки, необхідно звернутися до постачальника послуг, після чого представник компанії має заміряти температуру води і скласти акт – документ передають постачальнику, він же проводить перерахунок. Якщо постачальник послуги проігнорує звернення – можна йти в суд.

Источник

Загрузка...