Новини Крымнаша: Що для одних — радість, для інших — печаль

Мені завжди сумно, коли ваті весело, і нічого не можу з цим вдіяти.

1. За 3 роки окупації 67 233 особи у віці 15-30 років покинули захоплений, деградуючий і невільний Крим. Так, за даними статистики окупантів, в 2013 році підлітків у віці від 15 до 19 років налічувалося 91 335 осіб. Зараз залишилося 80 208. Молодь у віці 20-24 років виїжджає з ще більшими темпами. У 2013 році в Криму було 136 599 осіб. За станом на кінець 2016 року їх кількість скоротилася до 102 979 осіб. Кількість молодих людей у віці 25-29 років також сильно скоротилася: з 173 162 осіб у 2013 році до 150 676 осіб на кінець 2016 року. Ще раз зазначу, що це тільки офіційна статистика, і вона не враховує вимушених переселенців. Реальні цифри значно плачевней (інфографіка).

2. Нещодавно ще одна гарна молода сім’я покинула рідний будинок в Криму. Переїхали з кінцями на материкову Україну.

3. Окупанти фіксують масову фіктивну реєстрацію в Криму нелегальних заробітчан з Середньої Азії громадян.

4. Севастопольські пропагандисти в ударі. Втім, як завжди: “Крим стає узбецьким. Світ на кримській землі — без перебільшення головна цінність повернення в рідну гавань. Хоча хто тепер дасть гарантію цього світу? До останнього не вірилося, що будуть прийняті нові законодавчі норми, що дозволяють загнати в Крим весь Узбекистан. Тобто, кожен татарин-репатріант може одним махом забезпечити легалізацію в росії всієї своєї великої середньоазіатської рідні, нічого загального не має з депортацією. Виконавчі органи влади республіки відмовляються прогнозувати потік іноземців з сонячного Узбекистану. Відомо одне — «законно переселитися» на престижну російську територію вже готуються сотні тисяч жителів Середньої Азії. Фанатичні прихильники Всесвітнього халіфату пішли з півострова на Україну відразу після «Кримської весни». Захід волав про «величезній кількості кримських біженців», а ті у складі українських каральних батальйонів натхненно різали жителів Донбасу, грабували своїх же земляків-кримчан на блокпостах прикордонної блокади». Ось таким труять отрутою вату.

5. Луноликий підписав указ про призов перебувають в запасі на військові збори у 2017 році терміном на 2 місяці. При цьому два з шести пунктів указу №179 від 19 квітня засекречені грифом «для службового користування». Кримської ваті окремий привіт.

6. Окупанти натякнули на те, що мають намір продати Виноробний комплекс «Масандра». «Новий Світ» вже продають.

7. Високі ціни в Криму пов’язали з відсутністю торговельних мереж. А з окупацією Криму росією — не зв’язали.

8. Підприємець із Севастополя, який володів мережею магазинів молодіжного одягу «Ямайка», розташованих у великих торгових центрах міста, покінчив із собою. Останнім часом він мав проблеми з бізнесом. Севастопольці відзначають, що до окупації у покійного бізнес йшов добре. Ватники, коментуючи вчинок підприємця, кажуть, що «жити стало набагато складніше» (скрін).

9. На економічному форумі в Ялті Гоблін нарахував понад 200 учасників із 46 країн. Країни порахувати не вдалося, а от з ЄС приїхали представники ультраправих партій, які живуть на підгодівлі Кремля, і закликають до розчленування навіть власних країн. Були і злочинці з окупованої Абхазії. Крім того, окупанти повідомляли, що на форум до Ялти приїде делегація з Туреччини. Згадані в заяві турки або взагалі не чули про це, або відмовилися від участі (фото з форуму і 3 посилання). Тим часом Гоблін мріє створити в Криму офшорну зону. А поки маємо бермудський трикутник.

10. У Крим ідуть інвестори. Березень 2014: Росія обіцяє своєму бізнесу пільги за інвестиції в Крим. Липень 2014: Китай обіцяє прислати інвесторів для створення гральної зони в Криму. Січень 2015: Криму обіцяють рекордні інвестиції. Лютий 2015: У Криму обіцяють розвивати рибальство з допомогою інвесторів з Ізраїлю та Греції. Квітень 2016: Кримський «прем’єр» похвалився, що знайшов інвесторів в обхід санкцій. Травень 2016: Крим під санкціями: інвестори виявилися боязкими і безденежными. Лютий 2017: Аксьонов обіцяє Криму інвестиції на 10 мільярдів. Сьогодні: Кримчанам обіцяють прихід багатих інвесторів через три роки (скрін і 8 посилань).

11. Бюджет рф — єдиний інвестор Криму. Крим і Чечня рулять! Тим часом у росії з грошима геть туго: “Давайте опустимося на землю все! А ми в яких умовах живемо?! Фінанси закриті! Блокада! Нафта впала в 2 рази! Ви це всі забули?! Нічого не змінилося! Гроші знайдіть додаткові!», — кричав у Держдумі прокинувся Медведєв, читаючи з папірця відчайдушний текст (відео).

12. Інвестори знайдено: “Побори в школі. Батьківський комітет вимагає гроші. 2700 на рік з людини. У класі 27 осіб — 72900 в рік тільки з нашого класу. На питання, що куплено — послали куди подалі» (скрін).

13. У дітей Севастополя окупанти забрали табір під Форосом. Тепер там будуть бари, сауни і масаж для приїжджих поліцаїв: «Заклики залишити севастопольцям хоч трохи Севастополя викликали у молодого градоначальника роздратування», — пишуть пропагандисти.

14. В Євпаторії анонімно мерзнуть «хохли»: «Люди! На вулиці холод собачий, в квартирах теж((( Ніхто не чув, опалення не будуть включати??? Анонімно, будь ласка».

15. «На Донбасі життя налагоджується». Це приблизно, як: на ПБК вже зараз немає вільних місць біля моря. Хочеться запитати у таких істот: ти під ніж?

16. Говорив з мужиком років 30. Здалося розумним, освіченим і культурним. А потім він сказав, що в СРСР було добре. Всі! Помер для мене мужичок. (прим. На це повідомлення іншої кримчанин відповів: «Всі 4 роки його життя в СРСР було офігенно: годували з цицьки, потім кашами»).

17. Кримські провайдери блокують доступ до сторінки з рішенням суду ООН в Гаазі за позовом України проти росії, тому що ваті підносять це як беззаперечну перемогу рф. Один з кримчан прокоментував так: “Телевізор теж не дуже кричить. Сьогодні вранці «кацап-24″ мовчав як риба об лід, а пильні бабульки на лавочці навіть не чули про це».

18. У Сімферополі залишилося тільки 370 учнів, які навчаються українською мовою з 3 по 9 клас. До окупації росією в Криму українською мовою навчалося близько 13 000 дітей — 7,41% від загального числа. Всі 7 шкіл з українською мовою навчання (600) були закриті окупантами відразу ж після анексії.

19. У Керчі невідомі намалювали на дереві смужки в кольорах прапора України (фото).

P. S. Був в гостях у ватяних родичів. Вони радісно обговорювали смачні кукурудзяні палички, які їм вдалося придбати: «Як у радянському союзі були», — радісно кричить одна. «Я таких смачних вже давно не їв», — говорить інший. А мені завжди сумно, коли ваті весело, і нічого не можу з цим вдіяти. Без всякої задньої думки взяв упаковку, щоб подивитися виробника. І тут я радісно вигукнув: “Так це ж українські! Дніпропетровськ!» — саме так було зазначено на упаковці. Далі з сумними обличчями сиділи вже вони, а мені було весело. Що для одних — радість, для інших — печаль.

Facenews

Загрузка...