Оприлюднені нові «лондонські переговори» Онищенко і Мартиненко. ВІДЕО

Побіжний нардеп Олександр Онищенко через ЗМІ опублікував нові записи розмови з нібито Миколою Мартиненко, якого сьогодні затримало НАБУ.

Два фрагмента запису опубліковані у виданні «Країна», передає УП.

За словами Онищенка, Мартиненко прилетів до нього в Лондон, де відбувся записану розмову. Предмет розмови — корупційні схеми Порошенко і його оточення.

На одному із записів людина з голосом, схожим на голос Мартиненка підтверджує, що Порошенко надіслав до нього НАБУ з обшуками після того, як він розповів президентові про структуру бізнесу підприємства НАЕК «Енергоатом».

Марытненко: Він мені бізнес по Енергоатому не вирішив. Потім пристав до мене, давай я подивлюся твої виписки документів і так далі.. Ну, я дав документи, доступи. Вони подивилися. А потім після цього до мене СБУ приїжджає. За запитами, по всьому. Ну чистий пі…рас, розумієш? Він мені мало не поламав систему, яку я вибудовував років десять… Так це Москаленко (лідер групи «Воля народу» — Прим.Ред.), він до мене вчора приїжджав, піднімаюся на 12 поверх. Він мені – на, йду з керівника групи. Він мені почав розповідати. Розповів про цього Пасічника (екс-заступник голови НАК «Нафтогаз», став відомий тим, що звертався екс-міністру економіки Абромавичусу і, за заявою останнього, говорив, що він від Кононенка — Прим.Ред.). Це ж беруть 50 тис, потім говорять ще. Грановський з Кононенко – е… ж твою матір, 10 тис. 15 тис., і все їм мало.

Онищенко: … А ти з Григоришиним (олігарх Костянтин Григоришин. — Прим.Ред.) в нормальних відносинах? Він тобі кум чи хто?

Мартиненко: Ээээ, не дуже. Він же грав проти мене з Петром. Він дуже небезпечний. З ним не зв’язуватися.

Онищенко: Я просто не розумію цю гру, що Лещенко (депутат від БПП Сергій Лещенко — Прим.Ред.) – його людина, але в той же час і Петю він глушить і все на світі.

Мартиненко: Ну, це Григоришин такий. Ось вони схожі з Петриком. Ось він типу не причому. Петя з Григоришиним вирішили роздерибанити всю енергетику. У Ріната (Рінат Ахметов — Прим.Ред.) віджали, у того віджали, у того віджали, а я у них ліг поперек горла…

Онищенко: Я ж чому і кажу. Мені Григоришин передавав: навіщо Онищенко, б…дь, з Рінатом туди лізе, захищає його, це взагалі не його тема – нехай не лізе. Це Паша Фукс передав. Типу, якого х*я він заступається за нього. Це моя тема, нехай він туди не лізе. Більш того, він (Порошенко. – Прим.Ред.) хотів, щоб я поставив міністра (екології. – Прим.Ред.) і вже через міністерство почати херить Ріната. Більше того, міністр Шевченко ще може дати свідчення, що ці всі розмови, які він влаштовував з прем’єр-міністром – теж йому давав завдання Петя.

В іншому фрагменті розповідається, як люди Порошенка — Олександр Грановський та Ігор Кононенко заробляли на Одеському припортовому заводі.

Мартиненко: …Вони з Грановським (вони — депутати від БПП Олександр Грановський та Ігор Кононенко. — Прим.Ред.) на припортовий влаштував працювати свою дівчинку — заступником директора з фінансів. Далі відбувається наступне – вони виставляють свого трейдера, який сидить на причалі ОПЗ. Далі розводять одного серйозного покупця в Швейцарії, який через посередника повинен був купити обсяг. Цей серйозний покупець робить запит на завод, мовляв, підтвердіть, що у цього посередника є обсяги і що він продасть. Ця дура, бл…ть, підписує, що все є. Цей трейдер перераховує передоплату 13 млн євро. І все. Розумієш, так? Розумієш? Чистий кримінал.

Раніше Онищенко оприлюднив свої записи, на яких він розмовляє з нібито Мартиненком, а також записи розмови нібито з депутатом Олесем Довгим, які за його твердженням приїхали з ним домовлятися.

Як повідомлялося, колишній народний депутат України з фракції «Народний фронт» Микола Мартиненко в четвер був доставлений в Національне антикорупційне бюро для проведення процесуальних та слідчих дій.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) погодила повідомлення про підозру колишньому народному депутату з фракції «Народний фронт» Миколі Мартиненку, яким була здійснена розтрата коштів ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» у розмірі $17,28 млн.

Колишній народний депутат з фракції «Народний фронт» Микола Мартиненко заявив, що звинувачення проти нього сфальсифіковано за вказівкою директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника з метою піару і відволікання уваги від провалів НАБУ.

Источник

Загрузка...