«Петя з Григоришиним вирішили роздерибанити всю енергетику», – Мартиненко

0


«Країна» публікує третю порцію записи з фонотеки втікача депутата Олександра Онищенка. В цей раз — з соратником Арсенія Яценюка — Миколою Мартиненком.

Запис більш ніж актуальна, так як увечері четверга, 20 квітня слідчі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) вручили повідомлення про підозру екс-нардепові «Народного фронту» Миколі Мартиненку.

Ще недавно він їздив до Онищенко на переговори з метою домовитися про мирне плані врегулювання конфлікту між президентом і збіглим депутатом. Онищенко і Мартиненко вже зустрічалися в одному з готелів Іспанії (журналіст «Країни» стала свідком тієї зустрічі). Тоді вони намітили карту дій, проте всі домовленості незабаром були зірвані, після чого Онищенко оприлюднив записи того діалогу.

Незабаром після зустрічі в Іспанії, ще до публікації першої порції плівок, за словами Онищенко, Мартиненко прилетів до нього в Лондон, де відбулася друга зустріч. Предмет розмови — корупційні схеми Порошенко і його оточення.

Ми публікуємо два найбільш важливих фрагмента запису. На першому з них Микола Мартиненко підтверджує, що Порошенко надіслав до нього НАБУ з обшуками після того, як він розповів президентові про структуру бізнесу підприємства НАЕК «Енергоатом».

В іншому фрагменті Мартиненко описує, як люди Порошенко – Олександр Грановський та Ігор Кононенко заробляли на Одеському припортовому заводі.

Раніше в інтерв’ю «Країні» Грановський спростовував усі звинувачення на його причетність до управління ОПЗ.

Стенограма першого фрагмента запису

Онищенко: Рідкісний … …. Використовувати людей у своїх цілях, щоб потім… пі..єц. Найголовніше, у людини немає… Ладно там я, новий чоловік, але у вас же є якась історія відносин.

Мартиненко: Скільки я йому допомагав…. завдяки мені він став міністром закордонних справ. Ти не уявляєш. Притому моя Анька (Ганна Мартиненко, друга дружина Мартиненко. — Прим.Ред.) дружить з його дружиною. Каже, цілком нормальна. Так ти не знаєш що там вдома робиться, там теж таке. Так він (Порошенко. — Прим.Ред.) вважає, що у нього колом дискомфорт на роботі дискомфорт, будинки дискомфорт, зі здоров’ям дискомфорт, зі сном дискомфорт. Скрізь, б..дь, дискомфорт. Коли поставив Гройсмана — йому стало трохи простіше. Але Гройсман такий. От зроби те-то. Він йому: «Я подумаю». Порошенко йому: «Я сказав, ти будеш робити?». А Гройсман такий: «пурпур-пур». Той, що не попросить відповідає йому: «Добре, я подумаю». І він нічого не може зробити.

Онищенко: П…дець.

Марытненко: Він мені бізнес по Енергоатому (НАЕК «Енергоатом». — Прим.Ред.) не вирішив. Потім пристав до мене, давай я подивлюся твої виписки документів і так далі.. Ну, я дав документи, доступи. Вони подивилися. А потім після цього до мене СБУ приїжджає. За запитами, по всьому. Ну чистий пі…рас, розумієш? Він мені мало не поламав систему, яку я вибудовував років десять… Так це Москаленко (лідер групи «Воля народу» — Прим.Ред.), він до мене вчора приїжджав, піднімаюся на 12 поверх. Він мені — на, йду з керівника групи. Він мені почав розповідати. Розповів про цього Пасічника (екс-заступник голови НАК «Нафтогаз», став відомий тим, що дзвонив екс-міністру економіки Абромавичусу і, за заявою останнього, говорив, що він Кононенко — Прим.Ред.). Це ж беруть 50 тис, потім говорять ще. Грановський з Кононенко — е… ж твою матір, 10 тис. 15 тис., і все їм мало.

Онищенко: Він мене напружував ще тим, щоб групу («Воля народу», — Прим.Ред.) треба перейменувати в «Наш край». Сказав, будеш це фінансувати 50 на 50. Але я знаю, що таке з ним 50 на 50.

Мартиненко: Його 50 — це всі 100. У кращому випадку.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки