Подробиці «справи екс-нардепа Мартиненко»: позиції сторін і минулі скандали

Кілька тижнів тому українці активно стежили за розвитком «справи Романа Насирова» – нині відстороненого від роботи голови Державної фіскальної служби. Нині ж у центрі уваги опинилася інша резонансна історія – затримання детективами НАБУ колишнього народного депутата Миколи Мартиненка. До речі, у цих, здавалося б, різних справ є спільні риси. По-перше, Мартиненко захищає один з адвокатів Насирова. По-друге, за прогнозами адвокатів, пише видання «Країна», на суді щодо обрання запобіжного заходу суддею буде Олександр Бобровник, раніше відправив Насирова під арешт.

У четвер, 20 квітня, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури спочатку затримали, а потім повідомили про підозру екс-народному депутату з фракції «Народний фронт» Миколі Мартиненку.

Нагадаємо, що колишнім нардепом Мартиненко став в кінці 2015 року, коли заявив, що складає мандат і відмовляється від депутатського імунітету. За кілька місяців до цього Мартиненко опинився в центрі скандалу, адже народний депутат Сергій Лещенко заявив про порушення прокуратурою Швейцарії кримінальної справи відносно представника «Народного фронту». Тоді політик говорив, що проти нього ведеться дискредитационная кампанія.

НАБУ говорить про схемі зі збитками в 17 млн дол Що стосується вчорашнього затримання, то, як зазначає представник НАБУ Оксана Митницька, воно відбулося в рамках розслідування кримінального провадження за фактом розкрадання грошей державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».

«Мова йде про схему закупівлі уранового концентрату за завищеними цінами, – пояснює вона. – Як встановило слідство, закупівля відбувалася через компанію-посредственника, яка підконтрольна екс-народному депутату. Внаслідок цієї схеми державному підприємству було завдано збитків на суму понад 17 мільйонів доларів».

НАЖМИТЕ НА СТРЕЛКУ , чтобы читать далее

Загрузка...