Политическая воля и технические возможности в Украине есть, но пока только для запретов

0


Заблокувати чуже простіше, ніж створити більше свого, якісного та доступного.

Соціальна мережа Facebook розділилася на прихильників і противників заборони в Україні соцмереж російського походження «ВКонтакте», «Однокласники» та пошукового сервісу «Яндекс». Сторони-антагоністи вже побачили, хто з радістю, хто з сумом: це все вже почало блокуватися українськими Інтернет-провайдерами.

Пікантність ситуації і в цілому особливість моменту полягають у тому, що держава не надає громадянам послуги інтернету. З радіо і телебаченням трошки ясніше. Є ще проводове радіо на три програми, бюджетне телебачення, а українець, який має телевізор, може безкоштовно на звичайну «дідівську» антену приймати якесь мінімальне кількість каналів. Хто хоче більше того забезпечить провайдер — на ринку зараз скрізь конкурують. Зате з інтернетом не так: за нього треба платити, поставки послуг забезпечують великі і малі приватні компанії.

Що означає: почавши заздалегідь, фактично за добу після оприлюднення президентського рішення, блокувати доступ до російських мереж, недержавні установи спростували твердження голови Інтернет-асоціації України Олександра Федієнко. По-перше, він погодився з необхідністю виконувати президентський указ, але тільки тоді, коли він вступить в силу, не раніше. По-друге, дав на цей процес два роки і один мільярд доларів США. Причому з державної скарбниці, де, як відомо, немає навіть на підвищення пенсій та інших соціальних виплат. Слід зазначити – зачистка інтернет-простору почалася менш ніж через добу після того, як пролунав цей експертний висновок. Спростувавши обидві тези.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

1
2
Загрузка...