Російський бізнес в Україні: як відправити за «порєбрік»?

0


Гадаю, після того, як Трамп підписав нові санкції щодо Росії, Україні має бути соромно.

Так, Порошенко явились в місті у теж видав заборону щодо діяльності ряду російських компаній, але нам – як то кажуть – сам Бог велів відповісти росіянам певними обмеженнями. Адже це наша війна, а не американська. Втім, із дефініцією подій на Сході українська влада так до кінця й не визначилася – там, як ми знаємо, й досі триває «антитерористична операція».

Читайте також: Трамп може стати козирем України у боротьбі з Росією, – The Wall Street Journal

І поки вона триває, праворадикальні сили обіцяють розпочати восени акції проти російського бізнесу, представленого в Україні. Чому саме восени – зрозуміло. Початок нового політичного сезону має бути ознаменований чимось скандальним. Коли держава не виконує свої функції, її нішу займають бажаючі попіаритися на проблемі. А проблема є, й, до того ж, чимала: попри визнання Росії ворогом, цей самий ворог почувається на наших теренах вельми комфортно. Перефразуючи покійну Валерію Новодворську, у нас «тече ріка правди, але бережи в неї – з брехні».

Бо правда на сьогодні полягає в тому, що найвідомішими монополістами є російські гравці на ринку електроенергії, торгівлі тютюновими виробами та мобільного зв’язку. Що стосується електроенергії, то увагу варто звернути на компанію VS Energy. До її підприємств входять Житомиробленерго, Кіровоградобленерго, Херсонобленерго, Київобленерго, Рівнеобленерго, Одесаобленерго і Севастопольенерго. А основними бенефіціарами компанії считают бізнесменів з Росії Михайла Воєводіна, Євгена Гінера і Олександра Бабакова. Того самого Бабакова, який, будучи депутатом Державної Думи РФ, голосував за анексію Криму.

Втім, віднедавна VS Energy переписала бізнес в Україні на громадян Латвії та Німеччини. І це ще одна прикмета нашого часу – росіяни мімікрують під осіб з менш дражливим громадянством. А інколи вони й взагалі прикидаються українцями. Останнє стосується, зокрема, тютюнового гіганта «Мегаполіс-Україна». У 2010 році він скупивши майже всіх великих місцевих дилерів. Компанія в лічені місяці вибудувала монополію по всій країні і підім’яла під себе весь ринок.

Експерти говорять, що успіх у цій царині був узгоджений нагорі – ще за часів правління Януковича, тісно пов’язаність язаного з Кремлем. Офіційно вигодонабувачами є фізичні особи – підданці України, Ірландії і Великобританії, проте ні для кого не є секретом, що з 2012 року всім тютюном України керує такий собі громадянин РФ Кесаєв, щодо якого діють санкції. ГПУ взялася за «Мегаполіс-Україну» лише у березні 2017-го, проте наразі не зрозуміло, чим завершиться ця справа.

Що ж стосується мобільного зв’язку, то й тут спрямувати бал росіяни. Оператор МТС («Мобільні телесистеми») – російська компанія, котра у 2003 році ковтнула бренд UMC. Наразі вона виступає під європейською маркою Vodafone, раптово перейшовши у володіння нідерландської Preludium BV. Друга велика риба, що плаває у водах української телефонії – компанія «Київстар» – належить російському міліардеру Михайлу Фрідману. Тут – свій сюжет, не менш захопливий та інтригуючий.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий