СБУ проти відвідин російської учасницею «Євробачення»

Остаточне рішення ще не прийнято, але відповідний документ вже підготовлений, заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак в Києві.Служба безпеки України (СБУ) може заборонити в’їзд у країну російської учасниці конкурсу «Євробачення» Юлії Самойлової. «Відкрию таємницю, відповідний документ вже підготовлений», — заявив у понеділок, 20 березня, голова СБУ Василь Грицак, передає УНІАН.

За словами Грицака, остаточне рішення ще не прийнято, але «моя позиція чітка, закон повинен бути один для всіх… Я вважаю, що вона не повинна приїжджати в Україну». Підставою заборони на перетин державного кордону України для Самойлової може стати виступ у 2015 році на території Криму, куди співачка в’їхала з порушенням встановленого Україною законодавчого порядку.

Рішення про те, що Росію на «Євробаченні-2017» представлятиме Юлія Самойлова з піснею «Flame is Burning» було прийнято «Першим каналом» 12 березня. Співачка з обмеженими фізичними можливостями пересувається на візку. Раніше всерйоз обговорювалося бойкот Росією конкурсу з-за напружених відносин з Україною.

62-й конкурс «Євробачення» пройде в Києві з 9 по 13 травня. Україна отримала право на його проведення після того, як у торішньому музичному змаганні, що проходив у Швеції, перемогла українська співачка Джамала з піснею «1944». Україна вже приймала «Євробачення», це сталося в 2005 році після перемоги Руслани. У 2016 році на пісенному конкурсі Росію представляв Сергій Лазарєв з піснею You are the only one («Ти — єдина»). В результаті голосування журі та глядачів Лазарєв посів третє місце, поступившись Джамали і «гостьовий» учасниці з Австралії.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Загрузка...