СБУ закриває Alebor

Спецслужба заарештувала рахунки компаній аграрної групи Олексія Кустова та Бориса Румянцева через підозри в експортних махінаціях на 4 млрд гривень.

Група компаній «Алебор» (Alebor Group) — досить молодий учасник аграрного ринку України. Відлік своєї діяльності вона починає в 2009 році — з моменту придбання колишньої бази райспоживспілки в Христинівці Черкаської області. На її місці було побудовано Христинівське хлібоприймальне підприємство (ХПП), а згодом компанія обзавелася ще двома елеваторами у Вінницькій (Вороновицьке ХПП) та Одеській областях (Чесне ХПП). Їх сукупна ємність зараз становить близько 200 тис. т, а загальний обсяг торгівлі зерном Alebor Group оцінив майже в 1 млн тонн за підсумками 2016 року, що дозволяє йому входити в топ-20 українських зернотрейдерів.

За даними «ОЛІГАРХА», холдинговою компанією Alebor Group є резидент ОАЕ — компанія Альмахсул ДМСС. Її власниками, в свою чергу, виступають два громадянина України, киянин Олексій Кущів і одесит Борис Румянцев. Сама назва групи Alebor, судячи з усього, є скороченням двох імен власників.

На фото — Олексій Кущів

На своєму сайті Alebor регулярно звітує про свою переможної ходи, між тим, в цьому році група зіткнулася з великими проблемами,які вона намагається не афішувати. Як з’ясував «ОЛІГАРХ», «порушником спокою» виступило управління СБУ в Одеській області, яке в січні цього року відкрило кримінальне провадження № 22017160000000007 за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем, що заподіяло тяжкі наслідки).

В ході досудового слідства СБУ ідентифікувало ряд компаній, що впровадили злочинну схему (переважно з одеською пропискою) яка полягає в придбанні на території України зернових культур з наступним їх експортом без сплати відповідних зборів та обов’язкових платежів. «Посадові особи вищевказаних суб’єктів господарювання, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою безпідставного завищення податкового кредиту з ПДВ та валових витрат, а в подальшому — ухилення від сплати податків, у вищевказаний період часу (починаючи з 2015 р.) здійснили експорт зернових культур на суму понад 4 млрд. гривень», — дійшли висновку СБУ.

При цьому в спецслужбі додають, що придбання товарів сільськогосподарської групи, що експортуються зазначеними підприємствами, що не відображено у податковій звітності. А валютна виручка від експортних операцій не повертається в Україну, а перераховується на розрахункові рахунки підконтрольних закордонних компаній, зареєстрованих в офшорних зонах.

Кілька днів тому Приморський районний суд Одеси задовольнив клопотання слідчих СБУ і заарештував кошти на рахунках кількох структур, причетних до цієї схеми. Першою в цьому списку виявилося ТОВ «АлеборОйл», яке входить в Alebor Group. Крім того, у списку учасників злочинної схеми, якими оперує СБУ, зазначено також одеське ТОВ «Арома груп», співвласником якого є Борис Румянцев.

Поки що складно прогнозувати, які наслідки вказане кримінальне провадження буде мати для бізнесу Alebor Group. Але очевидно, що для партнерів групи (Alebor Group вказує, що співпрацює з такими великими зернотрейдерами, як Cargill, ADM, Louis Dreyfus, Bunge, Kernel і Glencore) це є, м’яко кажучи, не найкращим сигналом. А оскільки СБУ, судячи з її активності, налаштований цілком серйозно, не можна виключати того, що для бізнесу Олексія Кустова та Бориса Румянцева зазначена справа буде мати дуже сумні наслідки.

Єгор КАЖАНОВ, «ОЛІГАРХ»

Источник

Загрузка...