СБУ закриває Alebor

13


Спецслужба заарештувала рахунки компаній аграрної групи Олексія Кустова та Бориса Румянцева через підозри в експортних махінаціях на 4 млрд гривень.

Група компаній «Алебор» (Alebor Group) — досить молодий учасник аграрного ринку України. Відлік своєї діяльності вона починає в 2009 році — з моменту придбання колишньої бази райспоживспілки в Христинівці Черкаської області. На її місці було побудовано Христинівське хлібоприймальне підприємство (ХПП), а згодом компанія обзавелася ще двома елеваторами у Вінницькій (Вороновицьке ХПП) та Одеській областях (Чесне ХПП). Їх сукупна ємність зараз становить близько 200 тис. т, а загальний обсяг торгівлі зерном Alebor Group оцінив майже в 1 млн тонн за підсумками 2016 року, що дозволяє йому входити в топ-20 українських зернотрейдерів.

За даними «ОЛІГАРХА», холдинговою компанією Alebor Group є резидент ОАЕ — компанія Альмахсул ДМСС. Її власниками, в свою чергу, виступають два громадянина України, киянин Олексій Кущів і одесит Борис Румянцев. Сама назва групи Alebor, судячи з усього, є скороченням двох імен власників.

На фото — Олексій Кущів

На своєму сайті Alebor регулярно звітує про свою переможної ходи, між тим, в цьому році група зіткнулася з великими проблемами,які вона намагається не афішувати. Як з’ясував «ОЛІГАРХ», «порушником спокою» виступило управління СБУ в Одеській області, яке в січні цього року відкрило кримінальне провадження № 22017160000000007 за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем, що заподіяло тяжкі наслідки).

В ході досудового слідства СБУ ідентифікувало ряд компаній, що впровадили злочинну схему (переважно з одеською пропискою) яка полягає в придбанні на території України зернових культур з наступним їх експортом без сплати відповідних зборів та обов’язкових платежів. «Посадові особи вищевказаних суб’єктів господарювання, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою безпідставного завищення податкового кредиту з ПДВ та валових витрат, а в подальшому — ухилення від сплати податків, у вищевказаний період часу (починаючи з 2015 р.) здійснили експорт зернових культур на суму понад 4 млрд. гривень», — дійшли висновку СБУ.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий