США вважають пріоритетом арешт Ассанжа

Генпрокуратура США готується висунути звинувачення проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа. Йому можуть поставити в провину порушення закону про боротьбу зі шпигунством.Арешт австралійця Джуліана Ассанжа — засновника інтернет-сайту WikiLeaks, який публікує секретні і викривальні матеріали — є «пріоритетом» для США. Про це повідомив у четвер, 20 квітня, у Вашингтоні генеральний прокурор і міністр юстиції країни Джеф Сешнс.

Заява Сешнса пішло на тлі публікацій ЗМІ про те, що США збираються висунути офіційні звинувачення проти Ассанжа. «Ми готові активізувати зусилля для боротьби з витоками і вже це робимо», — підкреслив генпрокурор на прес-конференції, додавши, що останнім часом кількість «досить серйозних інцидентів, у ході яких секретні дані ставали надбанням громадськості, досягло безпрецедентного рівня.

Вашингтон готує звинувачення

Останні кілька тижнів американська генпрокуратура, за даними газети The Washington Post, вела підготовку доповідної записки з перерахуванням можливих обвинувачень в адресу Ассанжа, включаючи участь у змові, крадіжку державної власності та порушення закону про боротьбу зі шпигунською діяльністю. За інформацією телеканалу CNN, американські держоргани шукають можливість довести, що дії Ассанжа носили протиправний порядок, незважаючи на наявність першої поправки до Конституції США, яка забороняє будь-які зазіхання на свободу слова в країні.

З середини 2012 року Джуліан Ассанж переховується на території посольства Еквадору в Лондоні. Якщо він покине диппредставництво, його чекає арешт і видачу Швеції, де проти засновника WikiLeaks порушено кримінальну справу за звинуваченням у злочинах сексуального характеру. Однак ще сильніше австралієць побоюється видачі владі США, де йому може загрожувати тривале тюремне ув’язнення за оприлюднення сотень тисяч секретних урядових документів.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Загрузка...