Суддя Наталія Овчаренко затримана «на гарячому»

За інформацією журналістів, її спільником був суддя Олег Ходасевич.

Як стало зрозуміло з інформацією правоохоронців, 19 квітня 2017р. за вимагання хабара затримали заступника голови Кіровського районного суду р. Дніпра Наталія Овчаренко.

Нагадаємо, прес-служба СБУ повідомила, що при отриманні чергового хабара затримано двоє суддів Кіровського райсуду. У той же час, прес-служба Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) повідомила ЗМІ, що затримані «заступник голови одного з районних судів р. Дніпра і суддя цього ж суду».

«Заступника голови райсуду спіймали «на гарячому» – під час отримання частини неправомірної вигоди. За версією слідства, ця суддя за попередньою змовою з іншим суддею цього ж суду вимагали від обвинувачених неправомірну вигоду в розмірі 30 тис дол. США за винесення рішення про обрання їм покарання не пов’язаного з позбавленням волі.

Гроші передавалися кількома траншами – при передачі одного з них у розмірі 1 тис дол. США детективи і затримали суддю. Зараз двом затриманим служителям Феміди готуються повідомлення про підозру. Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ почали у квітні 2017 року», – повідомила прес-служба НАБУ.

Також в НАБУ відзначили, що право затримувати суддів під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину надають Конституція України (ст. 126) та Закон України «Про судоустрій і статус суддів» (п. 2 ч. 2. ст. 49).

Як випливає з інформації на офіційному сайті Кіровського райсуду Дніпра, заступник голови цього суду – Овчаренко Наталія Григорівна.

Скрін-шот сторінки Кіровського райсуду р. Дніпра

Двері кабінету судді Овчаренко (тут і в анонсі – фото з архіву «Осіб»)

Нагадаємо також, що Наталія Овчаренко – головуюча суддя в декількох судових справах, що стосуються побиття активістів Майдану в Дніпрі під обладміністрацією 26 січня 2014 року. Проте ні по одному з них рішення так і не прийнято.

Зокрема, вона головуюча у судовому слідстві про організацію масових заворушень з насильством над людьми і знищенням майна, перешкоджання законній діяльності журналістів і незаконне перешкоджання вуличному ходу, з застосуванням фізичного насильства. Підсудні в цій справі – екс-заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ростислав Ботвінов та екс-заступник голови обласної ради Віктор Науменко.

За інформацією «Осіб», її спільником був суддя Олег Ходасевич.

Також, 29 вересня 2016 р. Верховна Рада України розглядала питання про звільнення суддею Овчаренко і Ходасевича – за порушення присяги судді.

Однак «за» звільнення судді Овчаренко в парламенті знайшлося тільки 160 голосів, судді Ходасевича – 191 голос.

Депутати з Дніпропетровщини, як писали «Особи», тоді проголосували наступним чином.

Рішення про звільнення Наталії Овчаренко підтримали тільки троє дніпровських нардепів: представник Блоку Петра Порошенка Віктор Кривенко, позафракційний Віталій Купрій і лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.

Не захотіли голосувати член президентської фракції Максим Курячий, три позафракційних депутати: Яків Безбах, Валентин Дідич і Олександр Дубінін. Також, були присутні в сесійній залі, але не голосували оппоблоковцы: Олександр Вілкул, Костянтин Павлов, Дмитро Шпенов, Андрій Гальченко та Дмитро Колесніков.

Від вирішення долі судді Овчаренко утрималися нардепи з президентської фракції Тетяна Ричкова і Вадим Нестеренко, а також радикали Віктор Галасюк та Сергій Рибалка.

Під час розгляду цього питання в сесійній залі були відсутні представники БПП Іван Куліченко, Андрій Немировський і Костянтин Усов, «фронтовики» Юрій Береза, Денис Дзензерський і Олег Крышин. Не прийшли на голосування і позафракційні Андрій Денисенко та Дмитро Ярош, оппоблоковец Артур Мартовицький, а так само представник групи «Партія «Відродження» Андрій Шипко.

За звільнення судді Олега Ходасевича з нардепів з Дніпропетровщини це рішення підтримали представники президентської фракції Тетяна Ричкова, Максим Курячий і Віктор Кривенко. За це рішення так само проголосували: позафракційний Олександр Дубінін, лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко і радикал Сергій Рибалка.

Утримався звільняти Ходасевича екс-губернатор Дніпропетровщини, оппоблоковец Дмитро Колесніков.

Не було в сесійній залі під час розгляду питання нардепів президентської фракції Івана Куліченка, Андрія Немирівського та Вадима Нестеренка. Були відсутні під час голосування за звільнення Ходасевича всі три дніпровських «фронтовика»: Юрій Береза, Денис Дзензерський і Олег Крышин. Не було на своїх місцях і позафракційних Дмитра Яроша, Андрія Денисенка та Віталія Купрія, а так само радикала Віктора Галасюка, представника БПП Костянтина Усова, і оппоблоковца Артура Мартовицького і члена «Відродження» Адрея Шипка.

Вирішили не голосувати позафракційні Валентин Дідич і Яків Безбах, так само вчинили і представники Оппоблока: Олександр Вілкул, Андрій Гальченко, Костянтин Павлов і Дмитро Шпенов.

Источник

Загрузка...