Суддя Наталія Овчаренко затримана «на гарячому»

За інформацією журналістів, її спільником був суддя Олег Ходасевич.

Як стало зрозуміло з інформацією правоохоронців, 19 квітня 2017р. за вимагання хабара затримали заступника голови Кіровського районного суду р. Дніпра Наталія Овчаренко.

Нагадаємо, прес-служба СБУ повідомила, що при отриманні чергового хабара затримано двоє суддів Кіровського райсуду. У той же час, прес-служба Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) повідомила ЗМІ, що затримані «заступник голови одного з районних судів р. Дніпра і суддя цього ж суду».

«Заступника голови райсуду спіймали «на гарячому» – під час отримання частини неправомірної вигоди. За версією слідства, ця суддя за попередньою змовою з іншим суддею цього ж суду вимагали від обвинувачених неправомірну вигоду в розмірі 30 тис дол. США за винесення рішення про обрання їм покарання не пов’язаного з позбавленням волі.

Гроші передавалися кількома траншами – при передачі одного з них у розмірі 1 тис дол. США детективи і затримали суддю. Зараз двом затриманим служителям Феміди готуються повідомлення про підозру. Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ почали у квітні 2017 року», – повідомила прес-служба НАБУ.

Також в НАБУ відзначили, що право затримувати суддів під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину надають Конституція України (ст. 126) та Закон України «Про судоустрій і статус суддів» (п. 2 ч. 2. ст. 49).

Як випливає з інформації на офіційному сайті Кіровського райсуду Дніпра, заступник голови цього суду – Овчаренко Наталія Григорівна.

Скрін-шот сторінки Кіровського райсуду р. Дніпра

Двері кабінету судді Овчаренко (тут і в анонсі – фото з архіву «Осіб»)

Нагадаємо також, що Наталія Овчаренко – головуюча суддя в декількох судових справах, що стосуються побиття активістів Майдану в Дніпрі під обладміністрацією 26 січня 2014 року. Проте ні по одному з них рішення так і не прийнято.

Зокрема, вона головуюча у судовому слідстві про організацію масових заворушень з насильством над людьми і знищенням майна, перешкоджання законній діяльності журналістів і незаконне перешкоджання вуличному ходу, з застосуванням фізичного насильства. Підсудні в цій справі – екс-заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ростислав Ботвінов та екс-заступник голови обласної ради Віктор Науменко.

НАЖМИТЕ НА СТРЕЛКУ , чтобы читать далее

Загрузка...