У Франції пройшли перші теледебати кандидатів у президенти

Основна словесна дуель розгорнулася між Марін Ле Пен і Емманюель Макроном, в даний час вони фаворити президентської гонки. Всього в дебатах брали участь п’ятеро кандидатів.На перших теледебатах кандидатів у президенти Франції, які вперше проходили в новій формі, гостра полеміка розгорнулася між правою популісткою, лідером «Національного фронту» Марін Ле Пен і незалежним кандидатом, екс-міністром економіки Емманюель Макроном.

За словами Ле Пен, «кілька років тому на пляжах не зустрічалися буркіні» (купальний костюм мусульманських жінок, що закриває тіло цілком. — Ред.), а тепер Франції загрожує небезпека ісламізації. У відповідь на це Макрон дорікнув Ле Пен в провокації, яка націлена на те, щоб внести розкол у французьке суспільство.

Відстаючі кандидати

У дебатах також брали участь троє інших претендентів на вищий державний пост: консерватор Франсуа Фійон, соціаліст Бенуа Амон і кандидат від Лівої партії Жан-Люк Меленшон. Всі вони вступали в полеміку насамперед з Марін Ле Пен. Зокрема, Фійон назвав нереалістичним заявлений їй план по створенню 40 тисяч додаткових місць у пенітенціарній системі Франції. «Я пропоную 16 тисяч місць у в’язницях, це вже було б непогано», — цитує слова Фійона AFP.

Перший тур президентських виборів у Франції запланований на 23 квітня. До цього часу передбачається провести ще два раунди теледебатів. На даний момент згідно з опитуваннями Марін Ле Пен і Емманюель Макрон — це лідери передвиборної гонки, які з великою ймовірністю можуть вийти у другий тур. На третьому місці після них знаходиться Фійон, рейтинг якого сильно знизився після скандалу з фіктивним працевлаштуванням дружини кандидата. Амон і Меленшон значно пасуть задніх.

Всього у виборчій кампанії беруть участь 11 кандидатів, але на теледебати були запрошені лише п’ять найбільш популярних з них.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Загрузка...