У КП «Міський магазин» за два роки «секретно» розтратили понад 17 млн гривень киян

1


Голова Асоціації мобільних кав’ярень Олексій Бусаев (на фото) через суд вимагає від Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Київської міськдержадміністрації (КМДА) розсекретити інформацію про доходи та витрати КП «Міський магазин».

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Ймовірно, від впровадження системи псевдопрозрачных аукціонів з продажу цим КП місць під розміщення «торгових точок на колесах» замість паркувального збору, столичний бюджет за два роки втратив мінімум 18 мільйонів гривень.

Про це KV розповів керівник Асоціації мобільних кав’ярень (АМК) Олексій Бусаев.

У березні 2017 року Бусаев своїм інформаційним запитом Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА поцікавився розміром прибутку КП «Міський магазин» від проведення аукціонів з продажу місць під розміщення автокав’ярень і фудкаров з моменту створення цього підприємства.

Однак, в. о. директора КП «Міський магазин» Андрій Андрущенко в офіційній відповіді підприємства №295-207 надавати відповідні дані рішуче відмовився. Мовляв, інформація про суми, сплачених переможцями відповідних торгів протягом 2015-2017 років конфіденційна — захована за клеймом «комерційної таємниці».

При цьому, з фінансових звітів «Міського магазину» за 2015 і 2016 рік стало ясно, що загальний дохід КП за два роки склав 22,6 млн гривень (7,9 млн гривень у 2015 році і 14,7 млн гривень у 2016 році). Цікаво, що з цих 22,6 млн гривень у київський бюджет за два роки підприємство перерахувало лише 5,4 млн гривень: 1,8 млн гривень у 2015 році (22,8% від загального доходу КП) і 3,7 млн гривень у 2016 році (25,2% від загального доходу КП).

«З усіх засобів заробітку (сезонна торгівля, пересувна, ярмарки тощо) КП «Міський магазин» за два роки роботи отримало понад 22 млн гривень. Нескладна арифметика дає зрозуміти, що при відрахування в казну за 2015-2016-й нехай навіть близько 6 млн гривень, виникає законне питання: куди поділися ще понад 16 млн гривень? А з урахуванням того, що без «Міського магазину» Київ напряму міг отримати мінімум 24 млн гривень за два роки, то кияни, за фактом, зовсім недоотримали понад 18 млн гривень», — підкреслив Олексій Бусаев.

У результаті, щоб з’ясувати, куди і на що керівництво КП «Міський магазин» за два роки витратив близько 17,2 млн гривень свого чистого доходу, а також з проханням розсекретити інформацію про доходи комунальників від реалізації місць під пересувну торгівлю, керівник Асоціації мобільних кав’ярень звернувся в Окружний адміністративний суд Києва.

«Я сподіваюся, що суд змусить Департамент промисловості КМДА і КП «Міський магазин» надати відповідну інформацію. Чому я, як громадянин України, як киянин, не маю право знати, куди були витрачені гроші КП? Підприємство належить громаді столиці, і невже я — підприємець, який за два роки оплатив КП приблизно півмільйона гривень, у підсумку не можу знати як «Міський магазин» ними розпорядився?», — додав Бусаев.

Нагадаємо, кілька років тому Київ зіткнувся з проблемою, коли власники автокав’ярень і фудкаров, активно заробляючи на столичних вулицях, абсолютно законно не платили за використання міського простору в столичний бюджет ні копійки.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий