В російській діаспорі в Іспанії переважають «відпочиваючі»

0


Російська діаспора в Іспанії відрізняється від інших іммігрантських громад у цій країні, стверджують іспанські соціологи. В чому ця відмінність, розбиралася DW.Державний Центр соціологічних досліджень Іспанії (ЦСМ) опублікував статистичні дані про іноземців, у тому числі росіян, які постійно проживають в Іспанії. Згідно з даними ЦСМ, в країні на 1 липня 2017 року було зареєстровано 71 845 громадян Росії, 48 297 з них — жінки. Середній вік росіян, що живуть в Іспанії, за даними ЦСМ, — 47 років, 75 відсотків мають вищу освіту. Статистика, складена на основі муніципальних реєстрів, свідчить, що приблизно 60 тисяч із загального числа росіян живуть в районах морських курортів: в Каталонії, Валенсії і Андалузії, а також на Балеарських і Канарських островах. Багато з них не працюють.

«Туристи-резиденти»
Співробітниця ЦСМ доктор соціології Габріела Роспиде заявила в розмові з DW, що більшість представників російської діаспори, на відміну від громадян інших східноєвропейських країн, що не є трудовими мігрантами. Ці люди, які мають на батьківщині солідним доходом, прибули сюди зовсім не в пошуках заробітку, а лише для «безтурботного проживання». ЦСМ називає таку категорію іноземців «постійно відпочиваючими» або «туристами-резидентами», пояснила соціолог.

Туристичний характер російської діаспори підтверджується і місцями компактного проживання її представників, зазначила далі експерт. Трудова імміграція зазвичай концентрується у великих містах, де є більше шансів знайти роботу. Російська — в приморських курортних селищах, причому в найбільш елітних, де, природно, ніякого промислового чи сільськогосподарського виробництва немає, а дозвілля мешканців — цілорічний відпочинок: на пляжі або в день особистого басейну.

Переважання жінок в статистичною інформацією, за словами соціолога, пояснюється тим, що чоловіки-росіяни, як правило, не реєструються в муніципалітетах. Така реєстрація не є обов’язковою для іноземців. У ній потребують в основному малозабезпечені люди, що користуються безкоштовною системою охорони здоров’я, освіти, соціальної допомоги або послугами біржі праці. Втім, реєстрація потрібна і тим, хто купує нерухомість. За статистикою, основними власниками житла в російській діаспорі також є жінки, зазначила доктор Роспиде.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

1
2
Загрузка...