Вчені вирушили в експедицію з дослідження глибин Чорного моря – від Одеси до Батумі

3


29 серпня 2017 | 11:01 | 0

Міжнародна експедиція з дослідження екології Чорного моря ввечері 28 серпня стартувала від причалу Одеського порту. Про це повідомили в прес-службі порту.

 

Це друга експедиція на науково-дослідному судні Mare Nigrum, (прапор Румунії) в рамках міжнародного проекту EMBLAS, в якому, крім українських і грузинських екологів беруть участь експерти з країн ЄС.

 

«Ми покладаємо великі надії на другу експедицію, завдання якої — із застосуванням європейських методик оцінити екостан морських глибин. Як відомо, басейн річок, що впадають у Чорне море, в кілька разів більше дзеркала моря. Саме з річок у нього потрапляють всі промислові та інші відходи життєдіяльності людини. Плюс глобальна зміна клімату. Одне із завдань експедиції – з’ясувати, наскільки людина і природні фактори впливають на стан моря. Не менш важливе завдання – дослідження сміття не тільки на поверхні моря, але і микропластика, що перебуває у донних відкладах», – розповів директор Українського науково-дослідного центру екології моря Віктор Коморін.

 

Він зазначив, що завдяки проекту EMBLAS буде можливість досліджувати все Чорне море – від Одеси до Батумі і зрозуміти, в якому стані воно знаходиться. В ході експедиції буде пройдено близько 1 700 тис. миль (більше 3 тис. км), відібрано понад 1 тис. проб води і донних відкладень. Дослідження цих проб дозволить доповнити висновки, зроблені учасниками першої експедиції, отримати нові дані розчиненого у воді екологічного ДНК і інші унікальні аналізи.

 

Як розповів керівник проекту Ярослав Слободник (Словаччина), за підсумками першої експедиції в 2016 році була складена карта Чорного моря із зазначенням точок, де була найбільша концентрація хімічних речовин.

 

«В ході цієї експедиції належить з’ясувати, наскільки це небезпечно для країн Чорноморського узбережжя і Євросоюзу, на якій глибині розкладаються ці хімічні сполуки, море саме очищає себе чи ні. В рамках проекту ми розширили базу даних, яку створює Міністерство екології та природних ресурсів України», – повідомив він.

 

Також вчені підняли питання про збереження популяції дельфінів, вони мають намір з’ясувати і усунути причини їх загибелі.

 

Експедиція триватиме до 7 вересня.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий