Військкомати спільно з поліцією почали облави в громадських місцях і метро

0


У Харкові триває ганебна практика вуличних облав на молодь з метою виконати план призову на прострочення

Про це свідчить відео, розміщене в одному з харківських пабликов.

Як зазначає автор відео і коментатори, події відбувалися на одній зі станцій метрополітену вранці. Швидше за все, на відео станція метро «Центральний ринок».

 

Молодої людини зупиняє співробітник поліції, який, очевидно, відмовляється виконувати розпорядження глави МВС, норми діючого законодавства та етичні норми співробітника поліції.

Типова схема протизаконних вуличних облав діє наступним чином: співробітник поліції, який знаходиться в змові з воєнкомом, під надуманим приводом або взагалі не пояснюючи причин, просить молодого чоловіка пред’явити документи, тут же передає їх знаходяться поблизу працівникам військкомату, які можуть бути одягнені в цивільне. А вже ті, іноді із застосуванням грубої фізичної сили, змушують молодого людини «проїхати у військкомат», звідки, як правило, він вже не повертається додому.

Примітно, що ця схема відлову і примусу відпрацьовувалася в Харкові ще з часів провальною мобілізації. Противозаконноть дій співробітників військкоматів підтвердила Харківська правозахисна група та Уповноважений верховної Ради України з прав людини.

В 2016 році, коли Харків захлеснула хвиля вуличних облав на молодь з метою виконання плану призову на строкову службу в ситуацію був змушений втрутитися глава МВС, який однозначно дав зрозуміти правоохоронцям, що співробітники поліції не мають права брати участь у протизаконних викраденнях людей, які влаштовують військкомати. А правозахисники розцінюють подібні дії співробітників військкоматів саме, як кримінальний злочин — викрадення.

На думку Арсена Авакова, публічні заклики окремих посадових осіб залучити підрозділи Нацполиции до забезпечення примусового приводу призовників до військкоматів є безпідставними і не належить до службових обов’язків співробітників поліції.

За його словами, участь працівників Нацполиции в цьому процесі може здійснюватися тільки в рамках кримінального провадження за фактами ухилення від призову на строкову військову службу. В іншому випадку це призведе до порушення конституційних прав і свобод громадян та негативно вплине на імідж Національної поліції України.

«Я звернувся з відповідним проханням до голови Національної поліції провести роз’яснювальну роботу з особовим складом на місцях щоб уникнути звинувачень у перевищенні влади та не допустити конфліктів поліції з населенням», — зазначив Арсен Аваков.

У теж час, окремі представники поліції, очевидно, йдуть на змову з працівниками військкоматів і, користуючись довірою харків’ян, стають учасниками протиправних дій.

Нагадаємо, середній розмір хабара, який вимагають военокомы за «відкосити» від строкової служби», становить до 800 доларів США.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки