Хто замовив Мартиненко?

По затриманню Мартиненко, що можна сказати вже зараз.

Перше – відчуття дешевого цирку. Лещенко вже не просто висвітлює затримання онлайн, він їх може анонсувати. Людина зі скромною зарплатою і нескромно квартирою в центрі Києва управляє НАБУ. Відмінно, просто немає слів. Але, в бік емоції, до справи.

НАБУ у нас вже традиційно йде під грифом хронічних невдах. За ОПЗ програли, Онищенко спокійно виїхав, грошики Сім’ї недоторканні, когось із серйозних втекли, навіть не пробують видряпати. І не з Росії, там ми б зрозуміли всю складність ситуації. З Австрії нікого не можуть витягнути. З Ізраїлю не можуть. Шуму багато, а результатів нуль. А народ чекає. На Генпрокуратуру за рік витратили 3 мільярди – вони повернули в бюджет десять. На НАБУ витратили 500 мільйонів – вони повернули сто. І панічна атака перед варіантом реально незалежного аудиту. Потрібен гарний результат. Або хоча б видимість. І ось тут головна засада. Мартиненко в упор не схожий на налякану жертву.

Як правило, високопоставлені «жертви» НАБУ спокійно їдуть з країни. Користуючись суддівської або депутатською недоторканністю. Мартиненко не втік. Він просто здав мандат народного депутата і навіть запропонував НАБУ здати свій закордонний паспорт. Мовляв, не збираюся бігти, ось вам гарантії, давайте розбиратися до кінця. Ліричний відступ – хто з нардепів після публічних звинувачень просто склав мандат, щоб не мати ніякого захисту? Мосійчук? Клюєв? Хтось з Батьківщини? Ніхто. Робимо висновок – у своїй позиції Мартиненко впевнений залізно. Єдиний добровільно здав мандат і недоторканність. А не ховався в залі Ради, як Лещенко.

Отже, після всіх судових провалів НАБУ (а досвід ГПУ доводить, що проблема не тільки в судах, але і в якості підготовки матеріалів) є всі підстави вважати – у них немає нічого серйозного. Вони програють з тріском. Що ніяк не позначиться на фінансуванні, до речі. Спектакль із затриманням влаштувати можуть. Обшуки санкціонує замазаний за вушка слухняний суддя – їх проводять навіть у колишньої дружини, яка вже зовсім давно взагалі не при чому. На виході буде пшик. Це через рік судів. А поки – красиві пози, дорогі шкарпетки і високі зарплати. І посмеивающиеся члени, в повному розумінні слова «члени» Сім’ї Януковича, Азаров з сином та інші «єнакіївські». Давайте, прихильники Майдану, гризіть один одного, а ми почекаємо і повернемося. До біса політику – повернемося до криміналу і бруду.

Кому потрібна вся ця жерсть з затриманням Мартиненко? Правосуддя? Так він не просто залишився в країні, він склав мандат нардепа разом з недоторканністю, а не кинувся захищати це право в суд, як соратник Ляшко — Мосійчук. Мартиненко готовий давати свідчення, ходити на допити і відповідати без жодної депутатської броні – як пересічний громадянин. Так що тут справа не в інтересах правосуддя. Чутки про американський замовлення чиста маячня. Немає зараз у Держдепу чітких інструкцій по Україні. Старі куратори або йдуть, або мовчки чекають вказівок. Адміністрація Трампа поки будує глобальні плани, а в деталі української політики не вдається. І точно не стане слухати своїх попередників, загралися у миротворчість і фінансування планів Обами.

Америки тут немає. Як немає Франції, яка вже в процесі виборів, і немає Німеччини, яка у виборчий процес входить. Ніхто з Заходу не дає вказівок НАБУ – їм не до нас зараз. Значить, загострений інтерес до Мартиненко забезпечує хтось інший. А кому він взагалі заважає? Заважає він відразу декільком центрам впливу. Він заважає Росії, тому що зламав в 2015 році монополію російських атомників на постачання ядерного палива в Україну. В якості голови комітету ВР з ПЕК.

А в 2016 РФ втратила третину українського ринку. І скоро втратить весь. Займуть його американці – це для розуміння, як вони ставляться до Мартиненко. А російські олігархи від енергетики на Мартиненко злі. Дуже. Ну а словосполучення Григоришин – Лещенко відомо не менше, ніж Лещенко – НАБУ, правда? Проста ланцюжок? Американці тут ні при чому – тут російські олігархи, інтереси Кремля і дорогі у всіх відносинах українські нардепи.

Ну і патологічне бажання Порошенка прибрати з енергетичного ринку всіх, крім маріонеток, теж вдало вписується в картинку. І Лещенко теж тут цілком доречний. Як і глава НАБУ Ситник, нібито незалежний, але регулярно буває на Банковій зі звітами. Я ніяких висновків не буду робити. Вони очевидні, але просто не буду. Навіть припущень. Тому що самі по собі факти складаються в такий логічний пазл, що розумному достатньо…

Facenews

Загрузка...