Як діяла корупційна схема Розенблата, та хто брав у ній участь

0


12 суддів та 10 прокурорів фігурують у бурштиновій справі Борислава Розенблата. За інформацією джерела з НАБУ відомо, що це представники Житомирського окружного адміністративного суду, Житомирського апеляційного адміністративного суду та Прокуратури Житомирської області. Розмови з ними та підкуп рішень є в гучній справі, яку нещодавно розкрило НАБУ.

Мова про спецоперацію під прикриттям, де народний депутат Борислав Розенблат вимагав від агента НАБУ хабар у понад 300 тисяч доларів за сприяння бурштинового бізнесу. Найбільша частина хабара – 200 тисяч доларів – мала піти на отримання спеціального дозволу на видобуток бурштину. Та зі схеми оприлюдненої НАБУ стало відомо, що за 55 тисяч доларів нардеп Розенблат підкупляв суддів та прокурів, щоб ті скасували ліцензії конкурентів. Йдеться про спецдозволи на видобуток бурштину, які були раніше видані чотирьом компаніям.

Суддів викликатимуть на допити

Понад півсотні тисяч доларів Розенблат витратив на підкуп суддів та прокурорів у рідній для себе Житомирській області.

У цій справі фігурують 9 суддів Житомирського окружного адміністративного суду, а саме Нагірняк М., Токарєва М., Романченко Є., Котік Т., Охрімчук І., Моніч Б., Шуляк Л., Попова О. та Шимонович Р..

Також, як зазначає джерело НАБУ, в «бурштиновій справі» замішані 3 суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду: Кузьменко Л., Іваненко Т. і Франовська К..

Окрім цього, у записах слідства є 10 представників Житомирської обласної прокуратури , зокрема прокурор Житомирської області Війтович Л. та його заступник Гребенюк Р. До справи можуть бути причетні такі працівники обласної прокуратури: Шевчук М., Кулик М., Вихристюк О., Глазунов С., Горохов С., Толочко Є., Зіновчук Р., Сіренький С. Але цих осіб опрацьовують.

«Позов про анулювання спецдозволу на користування надрами підписала заступник обласного прокурора Роксолана Гребенюк. Дав вказівку на це сам прокурор Житомирської області Любомир Війтович, – йдеться у записах детективів НАБУ. – Суддя Євген Романченко виніс рішення і скасував спецдозвіл в першій інстанції».

Тому слідство має підстави вважати, що суддя отримав частину грошей, які Борислав Розенблат взяв у підставного агента НАБУ. Також слідчі зараз встановлюють, чи прокурор, яка подавала позов, діяла в змові з цим нардепом.

Також є інформація, що суддів вже найближчим часом почнуть викликати на допити в НАБУ.

Хронологія підкупу суддів Розенблатом

Корупційна історія підкупу житомирських суддів та прокурорів розпочалась весною. Детальну схему хабарництва опублікувала «Українська правда». Зокрема, 20 березня нардеп Розенблат отримує 25 тисяч доларів для підкупу прокурорів, щоб відібрати у конкурентів спецдозволи на видобуток бурштину.

А вже 22 березня Борислав Розенблат у Верховній Раді заявляє, що спецдозволи, видані офшорній компанії «Райт Солюшн» є незаконними. Одразу після цього нардеп почав розповідати, що «займається скасуванням цих спецдозволів».

29 березня нардеп повідомляє підставного агента НАБУ, що «простимульовані» ним прокурори вже подали позов до суду, щоб забрати ліцензії у конкурентів.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки