Як НАБУ взяло слід Розенблата і соратника Мартиненка

0


Вчора детективи НАБУ затримали охоронця народного депутата БПП Борислава Розенблата під час отримання хабара.

Хабар у розмірі 200 тисяч чоловік нібито отримав за вирішення питання з ліцензування видобутку бурштину.

Водночас сам нардеп Розенблат заявив, що затримання його водія — це провокація.

«Хочу сам зрозуміти, що відбувається. Все відбувалося за моєю спиною. Звинувачують у тому, що мій охоронець отримав 200 тисяч доларів. Йому всунули якусь сумку і сказали, що це передається мені. Потім було НАБУ», — сказав він в коментарі Житомир.info.

«Моя позиція така – це провокація, причому планувалася вона давно. Будемо чекати, коли розберуться, і діяти в рамках законодавства. Всім злостивцям хочу повідомити, що за депутатський мандат не тримаюся і вірю в те, що справедливість восторжествує. До речі, мене НАБУ не допитувало», — прокоментував народний депутат.

Водночас як повідомили Українським новинам джерела в НАБУ, передані охоронцю народного депутата фракціїї БПП Борислава Розенблата 200 тисяч доларів, призначалися ще одному депутату Верховної Ради.

За даними агентства, охоронця Розенблата затримали в момент отримання готівкових грошових коштів у столичному ресторані «Три виделки».

Гроші призначалися Розенблату, а також ще одному депутату Ради Максиму Полякову (фракція «Народний фронт»).

У вівторок керівники НАБУ та САП провели прес-конференцію, де повідомили про подробиці справи.

За словами Назара Холодницького,  у рамках кримінального провадження про незаконний видобуток бурштину, встановлено, що двоє названих нардепів “протягували” законодавчі зміни на користь однієї з компаній у сфері видобутку бурштину.

“Детективами НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП уже протягом тривалого часу здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, пов’язаному з незаконним видобутком бурштину. Під час цього слідства було встановлено те, що два народних депутати з метою отримання неправомірної вигоди від представника компанії-нерезидента, яка зацікавлена у видобутку бурштину в Україні, скористалися правом законодавчої ініціативи з метою «протягти» через парламент низку змін до законопроектів, які мають покращити умови господарювання для підприємства замовника при видобутку бурштину та його реалізації”, — сказав Холодницький, якого цитує Укрінформ.

Ці народні депутати також “запропонували сприяти шляхом впливу на осіб, уповноважених на виконання функцій держави, це є Держлісагентство, “Укрбурштин” та інші, на прийняття ними необхідних рішень для реалізації підприємницької мети”. 

“Зокрема, представник підприємства-нерезидента в Україні звернулася до знайомих з метою налагодження видобутку бурштину у правовому полі. При цьому, запропонувавши внести відповідні зміни у Податковий та Митний кодекси. Останні влаштували зустріч  представника з головою секретаріату міжфракційного депутатського об’єднання “Депутатський контроль», який, у свою чергу, вихваляючись численними надійними відносинами з народними обранцями, звернувся до члена вказаного депутатського міжфракційного об’єднання, народного депутата Полякова для сприяння у реалізації вказаних інтересів шляхом використання передбаченої законом законодавчої ініціативи. Поляков у свою чергу залучив до вказаної діяльності народного депутата Розенблата, оскільки останній є автором законопроекту, що регламентує видобуток та експорт бурштину, і тому без його активної участі досягти задуманого не було б можливим”, — повідомив глава САП. 

За його словами, за отримання неправомірної вигоди  Поляков та Розенблат “внесли відповідні правки до законопроектів, зокрема, це були правки щодо, якщо прослідкуєте на сайті Верховної Ради, зменшення рентної плати за видобуток бурштину з 25 до 5%, звільнення від оподаткування до 2020 року підприємств, які завозять техніку для видобутку бурштину”. Також були деякі зміни щодо оплати праці та інші. 

“За ці зміни було отримано неправомірну вигоду у розмірі 15 тис. доларів”, — зазначив Холодницький.

Разом з тим, додав керівник САП, вказаний керівник секретаріату міжфракційного об’єднання “з метою впливу на вказаних осіб, на народних депутатів, із залученням ще однієї людини, яка є помічником народного депутата від “Радикальної партії” та юриста громадської організації “Системні рішення” запропонував представнику іноземної компанії відповідні послуги та отримав 11 тис. доларів на підготовку документів, необхідних для подання, просування та прийняття необхідних законодавчих змін”. 

За словами Холодницького, це був лише перший етап цієї діяльності, а другий тривав паралельно. За словами прокурора, на другому етапі сума хабара склала 285 тис. доларів.

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали 3 помічників депутатів Верховної Ради, охоронця і двох представників громадської організації.

 видобуток бурштину на Житомирщині. Фото «4 влади»

«Розенблат, на думку слідства, захотів взяти участь у видобутку та експорті бурштину. Через це він сам вирішив звернутися до представника фірми нерезидента України з проханням про організацію спільного бізнесу, в якому взяв на себе зобов’язання вирішувати питання з державними органами», — зазначив Холодницький.

«Згідно схеми, під виглядом рекультивації земель на певних ділянках Рівненської і Житомирської областей планувався практично видобуток бурштину з подальшим його продажем через офшорну фірму, засновником якої була сестра народного депутата Розенблата», — розповів журналістам Артем Ситник.

Він зазначив, що детективи НАБУ під прикриттям у співпраці з ФБР США близько року працювали над розслідуванням цієї кримінальної справи. Правоохоронці вдавали себе за представників компанії-нерезидента «Фуджейра» з Об’єднаних  Арабських Еміратів, яка хотіла зайнятися видобутком бурштину на території України.

«Це була агентурна операція без прив’язки до якоїсь конкретної особи. Просто було поставлено завдання знайти спосіб видобутку бурштину. Через деякий час народні депутати самі з’явилися в полі зору і запропонували свої послуги щодо реалізації схеми незаконного видобутку бурштину шляхом внесення законопроектів», — зазначив Ситник.

Втім ще вчора журналістам в НАБУ казали, що не чекали, що вдасться зловити одразу обох депутатів. На слід вийшли за допомогою негласних слідчих дій — прослуховування і наружки. «ФБР дійсно допомагало. Зокрема, допомагали як працювати під прикриттям. саме вони контролювали цей процес і давали вказівки, допомогу», — розповіли співрозмовники INSIDER.

Слід зауважити, що це не вперше прізвище Розенблата виринає в прив’язці до видобутку бурштину.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки