ЄСПЛ не дозволив Росії депортувати журналіста Алі Феруза

0


Страсбурзький суд наклав тимчасову заборону на будь-які переміщення журналіста «Нової газети», якого російська влада збиралися вислати в Узбекистан, до розгляду його скарги.Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) наклав тимчасову заборону на депортацію позаштатного журналіста «Нової газети» Худоберди Нурматова, відомого під псевдонімом Алі Феруз. «Європейський суд застосував правило 39 за нашим зверненням, заборонивши будь-яке переміщення Алі Феруза до розгляду його скарги в ЄСПЛ», — повідомив «Інтерфаксу» адвокат журналіста Кирило Коротєєв в п’ятницю, 4 серпня.

Страсбурзький суд попросив прислати повний формуляр скарги до вересня. «Таким чином, ні у вихідні, ні в вересні ніяке його переміщення… неможливо», — додав адвокат. Він також вказав, що правило 39 часто є підставою для надання притулку.

Одночасно Коротєєв зазначив, що захисники Феруза зроблять все можливе для того, щоб його випустили з Центру утримання іноземних громадян.

1 серпня Басманний суд виніс рішення про примусове видворення журналіста «Нової газети» в Узбекистан за порушення режиму перебування в РФ. З тих пір Алі Феруз перебуває в Центрі тимчасового утримання іноземних громадян по Москві. Адвокати журналіста стверджують, що він перебуває у процесі оскарження відмови на надання тимчасового притулку на території РФ, тому має законне право знаходитися в Росії. Сам Нурматов повідомив на засіданні суду, що не може повернутися в Узбекистан, так як зазнає переслідувань у цій країні з-за своєї журналістської діяльності.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий