Європол назвав глобальну хакерську атаку безпрецедентної

1


Поліцейська служба ЄС заявила про напад небувалого масштабу. Всього від хакерської атаки постраждали близько 100 країн. Один з фахівців з безпеки зміг розгадати принцип дії вірусу і припинити його.Хакерську атаку на комп’ютерні системи по всьому світу Європол назвав нападом «небувалого масштабу». Як заявили в поліцейській службі ЄС в суботу, 13 травня, для того, щоб встановити, хто стоїть за цією атакою, необхідно провести комплексне міжнародне розслідування.

Тим часом Федеральне відомство з кримінальних справ Німеччини (BKA) в суботу вже почало розслідування. За даними відомства, електронні системи уряду Німеччини, які до цього не раз піддавалися атакам хакерів, вірус не торкнувся.

Британські лікарні відправляють пацієнтів по домівках
За останніми даними, хакерскому нападу піддалися 75 тисяч комп’ютерів в приблизно 100 країнах по всьому світу. Так, наприклад, лікарні у Великобританії були змушені відправити багатьох пацієнтів додому. У суботу в Англії і Шотландії робота десятків медичних установ була паралізована. Людей попросили звертатися за допомогою тільки в невідкладних випадках. Деякі медустанови з міркувань безпеки відключили свої комп’ютери.

Renault призупинив виробництво
Також піддалися атаці комп’ютерні системи німецького залізничного концерну Deutsche Bahn (DB), іспанської телекомунікаційної системи Telefonica, російських «Мегафона», МВС РФ, Слідчого комітету і РЖД. Французький автовиробник Renault з-за хакерської атаки був змушений припинити виробництво на деяких своїх заводах у Франції та Словенії, повідомляє агентство AFP.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий