Жорстка полеміка між Ле Пен і Макроном не перших теледебатах у Франції

0


Основна словесна дуель розгорнулася між Марін Ле Пен і Емманюель Макроном, в даний час вони фаворити президентської гонки. Всього в дебатах брали участь п’ятеро кандидатів.На перше з трьох теледебатах кандидатів у президенти Франції увечері в понеділок, 21 березня, гостра полеміка розгорнулася між правою популісткою, лідером «Національного фронту» Марін Ле Пен і незалежним кандидатом, екс-міністром економіки Емманюель Макроном.

За словами Ле Пен, «кілька років тому на пляжах не зустрічалися буркіні» (купальний костюм мусульманських жінок, що закриває тіло цілком. — Ред.), а тепер Франції загрожує небезпека ісламізації. У відповідь на це Макрон дорікнув Ле Пен в провокації, яка націлена на те, щоб внести розкол у французьке суспільство. Він також зауважив, що вимогу Ле Пен не має нічого спільного з дотриманням принципу відділення церкви від держави.

Ле Пен пізніше звинуватила інших кандидатів в тому, що вони представляють не інтереси французів, а великих концернів, натякаючи тим самим на Макрона, який працював у банку перед тим, як пішов у політику. Макрон відповів, що не дозволить своїй конкурентці поширювати наклеп.

Відстаючі кандидати
У дебатах також брали участь троє інших претендентів на вищий державний пост: консерватор Франсуа Фійон, соціаліст Бенуа Амон і кандидат від Лівої партії Жан-Люк Меленшон. Всі вони вступали в полеміку насамперед з Марін Ле Пен. Зокрема, Фійон назвав нереалістичним заявлений їй план по створенню 40 тисяч додаткових місць у пенітенціарній системі Франції. «Я пропоную 16 тисяч місць у в’язницях, це вже було б непогано», — цитує слова Фійона AFP. На його думку, обіцянки Ле Пен або нездійсненні, або розорять країну.

Торкнувшись питання міграції, Ле Пен оголосила про намір повністю зупинити приплив іноземців у країну. У відповідь на це соціаліст Амон зауважив, що «відсоток іноземців у Франції не змінюється з 30-х років минулого століття». На думку Меленшона, різко обмежити імміграцію практично неможливо. Фійон заявив, що потрібно вводити квоти на іммігрантів. Однак, на його думку, вони не повинні поширюватися на біженців.

1
2
Загрузка...