ЗМІ довели, що СБУ брала участь у замовний акції біля будинку Шабуніна

0


9 квітня кілька людей з плакатами протестували під будинком голови громадської організації «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна в Києві.

Мітинг мав, очевидно, замовний характер: учасникам важко було пояснити, навіщо вони прийшли, що означають їх плакати і чого вони вимагають від активіста. Сюжет з розслідуванням випустили журналісти проекту «Схеми» від Радіо Свобода.

Активісти громадської організації «Автомайдан» знімали акцію на квадрокоптер. Оскільки вони мають дрони, то іноді співпрацюють з правоохоронцями, коли ті просять їх про технічної допомоги. Так було і цього разу, каже голова «Автомайдану» Олексій Гриценко.

«Мені зателефонував шанована мною людина, Жора Турчак, який воював в Донецькому аеропорту. Він попросив допомогти зі зйомкою з дрона, як часто просять правоохоронні органи, тому що у них немає такої технічної можливості. Сказали, що це будуть «сепаратистською» знімати», – переповідає він хронологію.

Тому автомайдановцы виділили дрон і оператора Олега Пушака, який і був безпосереднім учасником подій. Він знімав акцію під чітким керівництвом голови департаменту захисту національної державності СБУ Романа Матковського.

«У неділю (9 квітня – ред.) ми зустрілися біля будівлі СБУ. Матковський розповів, що потрібно буде провести зйомку квадрокоптером в дачному масиві, буде проходити біля одного з будинків якась певна акція. Пізніше, коли ми приїхали на «Славутич», очікували тут ще якийсь автобус, бус з людьми. Ми чекали цих людей, вони (співробітники СБУ – ред.) спілкувалися про те, що зараз вони мають приїхати, що ось зараз вони виходять», – розповідає Пушак події того дня.

Автомайдановец розповідає, що весь процес від початку до кінця проходив під керівництвом співробітників СБУ – і сам мітинг, і його відеозйомка.

Через деякий час після початку акції, автомайдановец Олег і «кіборг» Жора дізналися в обіцяному «сепаратисте» антикорупційного активіста Віталія Шабуніна. Вони повідомили про це присутніх працівників СБУ, але ті продовжили акцію, хоча згодом навіть не забрали у них відео з дрона, заради якого їх взагалі залучили.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки